Game Pass cazibesini kaybediyor! Yeni abone sayısı düşmeye başladı... Game Pass cazibesini kaybediyor! Yeni abone sayısı düşmeye başladı...

Her ne kadar Steam gibi olmasa da, Nintendo Switch'te de birçok oynaması ücretsiz oyun var. Sizler için bu oyunlar arasından 7 tanesini seçtik.

İşte Nintendo Switch'te ücretsiz olarak oynayabileceğiniz en iyi oyunlar:

1- Fall Guys

080520-Fall-Guys-Alan-Wen-Image1

Fall Guys bir zamanlar ücretli olarak satılan bir oyundu. Geçtiğimiz haftalarda oyunun ücretsiz hale gelmesiyle oyuncu satışı tavan yaptı. Arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçriebileceğiniz bu komik ve heyecan dolu battle-royale benzeri oyunu Nintendo Switch'te ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

2- Tetris 99

3b94f1ee07904317c7bb43bdf39dd420

Tetris'i herkes sever değil mi? Peki oyunu 99 kişiye karşı bir battle-royale oyunu şeklinde oynamayı hiç düşündünüz mü? İşte Tetris 00 tam da bunu yapıyor. 

3- Fallout Shelter

2022-07-23 16_23_40-Window

Kıyamet sonrası Fallout serisine dayanan bir simülasyon oyunu olan Fallout Shelter ile bir Vault içindeki günlük operasyonları denetleyin.

4- Warframe

warframe-metacard

Warframe'de oyuncular, dondurularak yüzyıllar süren uykusundan uyanmış, eski bir ırk olan Tennoları kontrol eder. Tennolar kendilerini, askerileştirilmiş insan klonları olan Grineerlar, mega-şirket olan ve üstün robotik ve lazer teknolojilerine sahip olan Corpuslar, teknolojik, yapay bir enfeksiyonun kurbanı olan Infestedlar ve eski savaştan kurtulmuş olan sentientlerle savaşta bulur. Savaşmak için Tennolar, oyuna da ismini veren, gelişmiş bir savaş zırhı olan Warframeleri kullanır. Oyundaki görevler Güneş Sistemine dağıtılmıştır. Ayrıca oyuncular, güneş sistemi dışı olan Void'e çeşitli anahtarlar kullanarak gidebilir ve görevler yapabilir.

5- Sky: Children of the Light

journey-devs-sumptuous-sky-children-of-the-light-gets-june-release-date-on-switch-1623354692383

Sky: Children of the Light "oyuncuların yollarını aydınlatmanın cömertlik ve merhametten geçtiği ıssız bir gökyüzü krallığı boyunca uçarken sevdikleriyle el ele tutuşacağı" bir sosyal macera oyunu. 

6- Knockout City

ss_f01c2b28d4491096f39e9e789dd2b1fe34c237cf.1920x1080

Destansı yakartop savaşlarıyla sayı yapmaya çalışacağınız Knockout City**’de takım kurun ve rakip takımlarla kapışın. Takım temelli çok oyunculu oyunlara getirilen yepyeni bir bakış açısıyla olağanüstü eğlenceye ve kıyasıya rekabete hazır olun.

Knockout City’deki hakimiyetinize başlamak için karakterinizi özelleştirin ve arkadaşlarınızla takım kurun. Şık atışlarla ve koordineli takım oyunuyla toptan kaçarak ve haritada uçan topları yakalayarak rakiplerinizi saf dışı bırakın. Top yok mu? Sorun değil! Kendinizi top yapabilir, takım arkadaşlarınıza verebilir ve en büyük silah olabilirsiniz.

Çeşitli acayip top türleri, konumlar ve oyun modları heyecanı dorukta tutuyor. Ayrıca her sezon yeni haritalar, top türleri, ödüller, etkinlikler ve görevler getiriyor. Yakartopta üstünlük kurmak için top atın, yakalayın, kaçın ve müdahale edin.

7- Super Kirby Clash

NSwitchDS_SuperKirbyClash_BossFight_IgniteEdge

Başlaması ücretsiz çok oyunculu aksiyon oyunu Super Kirby Clash 4 Eylül 2019'da Switch için çıkmıştı. Nintendo eShop üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. İndirme boyutu 1.1 GB.

Boss dövüşlerine odaklanan Super Kirby Clash 100'den fazla görev ve bu görevleri gerçekleştirmek için çok sayıda silah ve ekipman içeriyor. Tek olarak ya da yerel ve çevrimiçi olarak dört kişilik bir takım halinde oynamak mümkün. Çevrimiçi oynamak için Nintendo Switch Online aboneliği gerektiriyor. 

Editör: Burak Karahan