Yeni Need for Speed oyunundan ilk ekran görüntüleri sızdırıldı. Sızıntı ile birlikte oyunun ismi “Need For Speed: Unbound” olacağı kesinleşti. Ayrıca, anime tarzına bekler bir sanat anlayışına sahip olacağı söylenen grafikler de doğrulanmış oldu. Oyunun çıkış tarihini de öğrendiğimiz sızıntıya ilk tepkiler ise pek olumlu değil.

Electronic Arts'ın efsane oyun serilerinden olan Need for Speed, son yıllarda beklenilen başarıyı yakalayamamıştı. Eski tarzından çok uzaklaşan, özellikle Underground 2 ve Most Wanted gibi oyunların tadını bir türlü alamadığımız yeni oyunlar, oyunculardan eleştiriler almaya devam ediyordu. Son sızdıırlan görüntüler bu eleştirilerin devam edeceğini gösteriyor.

PSP oyunları iPhone'lara geliyor! PSP oyunları iPhone'lara geliyor!

Need for Speed Unbound 2022 Aralık'ta geliyor

Oyun dünyasının önemli analistlerinden Jeff Grub, yeni Need for Speed oyununun adeta bir animeye benzeyeceğini söylemişti. Ve Reddit'te sızan ekran görüntüleri de bunu doğrular nitelikte. İşte Need For Speed Unbound'dan ilk görüntüler ve diğer detaylar...

2022-10-06 09_03_27-Window

Electronic Arts'ın Japonya tedarikçisi Neowing, Need for Speed Unbound'un ekran görüntülerini ve ismini yanlışlıkla kendi internet sitelerinde paylaştı. Paylaşım kısa süre içerisinde kaldırılmış olsa bile oyuncular ekran görüntülerin aldı ve internette yayıldı.

2022-10-06 09_03_44-Window

Need for Speed Unbound isimli oyunun resmi açıklamasında ayrıca ünlü rap şarkıcısı A$AP Rocky tarafından hazırlanmış şarkılar olacağı ve oyunun müziklerinin Fransız DJ Brodinski tarafından hazırlandığı bilgileri de paylaşıldı. 

NFS Heat ile gelen karakter özelleştirme sisteminin daha da geliştirildiği ve  aracımızın performansı kadar tarzımızın da önemli olacağı vurgulandı.

2022-10-06 09_03_49-Window

Neowing’in sitesinde yer alan bilgilerde, oyunun 2022 yılının Aralık ayında çıkacağı belirtildi. Oyunun resmi tanıtımı ise 6 Ekim günü TSİ 18:00'da yani yapılacak. Grafik tarzı olarak anime, grafiti ve gerçekçi görüntülerin birleşimi bir sanat anlayışı gözümüze çarparken henüz oyun içi nasıl dinamikler olduğunu bilmiyoruz. Ekran görüntülerinin altında “Graffiti’yi gerçek hayata taşıyın” ibaresinin yer alması da oyunun tamamında bu tarzın hâkim olacağının bir göstergesi.

FeUOkBxWYAA8Prf

Oyunun geliştiricisi olan Criterion Games; Burnout Paradise, Need for Speed Rivals gibi efsanelerle bilinirken 2012 yılında yayınlanan Need for Speed Most Wanted’ın başarısızlığının ardından NFS serisini Ghost stüdyolarına devretmişti.

Editör: Burak Karahan