Geçtiğimiz aylarda çıkan Pokémon Legends: Arceus oyunundan esinlenilen “Pokémon: Arceus Günlükleri” animasyon dizisi Netflix'te çıkış yapmaya hazırlanıyor.

23 Eylül'de çıkıyor!

Pokémon: Arceus Günlükleri (Pokémon: The Arceus Chronicles) dizisinde Sinnoh bölgesinde Ash, Pikachu ve arkadaşlarının yaşadığı maceraler anlatılacak. 

23 Eylül 2022’de ise dizi Netflix'ten yayınlanacak ve dizi ile ilgili bir fragman da paylaşıldı.

Pokémon Arceus Günlükleri fragman

Netflix, Witcher'ın yeni animasyon filmini duyurdu! Netflix, Witcher'ın yeni animasyon filmini duyurdu!

Konu:

Sinnoh bölgesine yaptıkları seyahat sonucunda Ash, Pikachu ve arkadaşları; kendilerine yaklaşmakta olan bir tehdide karşı kuvvetli Pokémon’larla güçlerini birleştirince bu durum riskli bir maceraya dönüşüyor. Ash, Goh ve Dawn Mitolojik Pokémon Arceus’tan gizemli bir mesaj alınca Brock’la buluşarak Coronet Dağı’na durumu araştırmaya gidiyor. Oraya vardıklarında karşılarında, ortalığı kasıp kavuran Heatran’in yanı sıra, boyutlar arasında bir geçit açarak kayıp liderlerini bulmaya azmetmiş Galaktik Takımın komutanlarını buluyorlar. Kahramanlarımız bir Efsanevi Pokémon üçlüsü ile Sinnoh Şampiyonu Cynthia'dan destek alıyor fakat Sinnoh’yu yok olmaktan kurtarmak için çok daha fazla yardıma ihtiyaçları olacak.

Editör: Burak Karahan