Netflix, Witcher'ın yeni animasyon filmini duyurdu! Netflix, Witcher'ın yeni animasyon filmini duyurdu!

Son dönemde Netflix'in oyun uyarlamaları arasında adını yazdıran son yapım olan Residen Evil, daha önceki Netflix'in video oyun adaptasyonlarına verilen en kötü izleyici notlarını alıyor.

Forbes'in haberine göre,  Resident Evil, Rotten Tomatoes'da %53 kritik puanına sahip ancak konu izleyici puanına gelince bu %22'ye kadar düşmüş durumda. İzleyici puanının bir parçası olarak herkesin oy verebileceğini ve şovu gerçekten izlediğinin doğrulanmasına gerek olmadığını belirtmekte fayda var.

Eğer karşılaştırma yapmak gerekirse, 2017'de başlayan animasyonlu Castlevania dizisi %88 izleyici puanına ve %94 kritik puana sahip. Roman serisine daha yakın olan ancak CD Projekt oyunlarından öğeler alan The Witcher , %75 izleyici puanına ve %81 kritik puana sahip.

Resident Evil için kullanıcı yorumları inanılmaz derecede olumsuz. Kullanıcılar arasıdnan Jhonatan V, “Dizinin Resident Evil ile ilgisi yok” yorumu dikkat çekiyor. 

Diğer bir yorumda ise "Dizinin ismi Resident Evil olmasa, muhtemelen izlediğimiz şeyin Resident Evil olduğunu kimse anlamayacaktır. Kaynaklarından o kadar kopmuş bir yapım" diyor.

Diziye verilen bu tepki muhtemelen ilk fragmana verilen tepkiye göre tahmin edilebilirdi. Dizini fragmanı  53.000 beğeni ve 125.000 beğenmeme aldı.

Editör: Burak Karahan