Gezginler'den WinRAR indirmeye son! Windows 11'in yeni RAR özelliği... Gezginler'den WinRAR indirmeye son! Windows 11'in yeni RAR özelliği...

Windows 11'in yeni yapay zekası Copilot, Windows kenar çubuğunda bulunacak ve tıpkı Bing'in AI sohbeti gibi, ona genel sorular yazarak bir arama motoru olarak kullanabilirsiniz.

Hatta belirli ayarlar için dolaşmadan işletim sistemi içindeki görevleri (masaüstü arka planınızı değiştirmek gibi) gerçekleştirmesini isteyebilirsiniz. Windows Copilot, belgeleri özetleyerek veya bir grup iş arkadaşınıza göndermeden önce birkaç düzenleme yapmak için bir fotoğraf uygulamasını başlatarak gerçek bir sanal asistan olarak da işlev görebilir.

yapay zeka (1)-5

Salı günkü lansmandan önce  yaptığı röportajda Microsoft Başkan Yardımcısı ve Baş Ürün Sorumlusu Panos Panay, "Windows ve yapay zekanın rolünü bir fırsat olarak düşünüyorum" dedi. "

Windows kullanan yüz milyonlarca insanımız var, yapay zekanın gücünü Windows 11'e getirmek size yalnızca daha yaratıcı ve daha üretken olma fırsatı vermekle kalmıyor, aynı zamanda her Windows kullanıcısının güçlü bir kullanıcı olmasına izin veriyor."

yapay zeka (3)-2

Haziran ayında önizleme için kullanıma sunulacak olan Windows Copilot, yenilenen Bing'den çok daha fazla kullanıcıya ulaşma potansiyeline de sahip olduğu belirtiliyor. Şirketin arama motoru, yapay zeka sayesinde büyük bir atılım yakaladı. Microsoft, yapay zeka sohbet özelliğinin başlatılmasından bir ay sonra günlük 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını söyledi.