Microsoft, DALL-E destekli yapay görüntü oluşturucusunu kullanıcıların deneyimine sunuyor. Şirket, görüntü oluşturma teknolojisini Bing sohbet robotuna entegre ederek geçtiğimiz ay geleceğini duyurmuştu.

Yapay zeka yarışı kızıştı: 3 büyük şirket 12 saat arayla yapay zeka modeli çıkardı Yapay zeka yarışı kızıştı: 3 büyük şirket 12 saat arayla yapay zeka modeli çıkardı

Perşembe günkü bir blog gönderisinde Microsoft, özelliği sosyal medya gönderileri veya slayt gösterileri ve belgeler üzerinde çalışırken "çok özel" görseller oluşturmanın yeni bir yolu olarak sundu. Bu daha önce çeşitli şekillerde mümkün olsa da artık OpenAI'nin DALL-E'sini, Microsoft'un Bing görüntü oluşturma hizmetiyle, Bing Chat'teki yerleşik görüntü oluşturucuyu veya diğer pek çok görüntü oluşturucudan herhangi birini kullanabilirsiniz.

Microsoft'a göre, en azından şimdilik, hizmeti kullanmadan önce kenar çubuğunuza manuel olarak eklemeniz gerekecek. Bunu yapmak için kenar çubuğunu açın, ve "+" düğmesini tıklayın, ardından Image Creator'ın yanındaki düğmeyi değiştirin.

Microsoft, kullanıcıların araçla kaç resim yapabileceği veya herkesin kullanımına ne zaman açılacağı konusunda sorulara cevap vermedi.

Editör: Enes Sapmaz