TinyCircuits adlı elektronik firması, 15 mm ekran ölçüsüne sahip olan TinyTV Mini isimli dünyanın en küçük TV'sini tanıttı.

Üzerinde dahili düğmeleri olan ve hatta kendisi gibi minik bir uzaktan kumandayla da kontrol edilebilen minik TV, videolar kaydedilebiliyor ve cihazın şarjı 1 saat boyunca dayanıyor.

Rus TV kanalının yeni güzel sunucusu aslında bir yapay zeka! Çok gerçekçi değil mi? Rus TV kanalının yeni güzel sunucusu aslında bir yapay zeka! Çok gerçekçi değil mi?

Daily Mail'de yer alan habere göre, TinyTV serisinde biri 15 mm, diğeri 26 mm olmak üzere iki prototip bulunuyor. Seri için Kickstarter’da 2,4 milyon TL’lik (128.640 $) değerinde bir kampanya yürütülüyor.

mini-tv-660x296

Bilgisayara bağlanabiliyor

Minik TV'ye kullanıcılar bilgisayardan USB-C kablosu yoluyla videolar yükleyebiliyor ve bu videolar TV üzerinden izlenebiliyor.

Hem 26 mm’lik TinyTV 2 hem de 15 mm’lik TinyTV Mini, ilgili cihazlarda 10 ve 40 saatin üzerinde görüntü sunan 8 GB’lık bir Micro SD kartla birlikte gelir.

Bazı açık kaynaklı videolar önceden yüklenmiş olarak gelirken kullanıcılar kendi favori filmlerini, programlarını ve TikTok videolarını bilgisayarlarına takıp dosyaların içine sürükleyerek yükleyebiliyorlar.

TinyTV serisi, TinyCircuits’in kurucusu ve başkanı Ken Burns tarafından oluşturuldu ve Ohio, ABD’de üretildi. Elektronik şirketi, ilk projesini, 2012 yılında TinyDuino projesi adı verilen minyatür bir bilgisayar işlemcisiyle başlattı.

Editör: Burak Karahan