Bir dönemin efsane kanallarından olan, hafta sonları çizgi filmleriyle, sabah kuşağında ekonomi programlarıyla ve akşam kuşağındaki yabancı dizileriyle bir neslin hayatını değiştiren CNBC-e geri dönebilir.

2015 Kasım ayında Türkiye'den çekilen CNBC-e, yayınladığı içeriklerle bir neslin dizi-film kültürünün oluşmasını sağlamıştı diyebiliriz. 8 yıllık bir aranın ardından CNBC-e'nin tekrardan televizyonlara dönme ihtimali doğdu. Haberi veren ise kanalın eski Genel Yayın Yönetmeni Dr. Artunç Kocabalkan oldu.

CNBC-e ne zaman tekrar açılıyor?

Webtekno'nun haberine göre; CNBC-e’nin Genel Yayın Yönetmeni Dr. Artunç Kocabalkan, YouTube kanalında yaptğı bir canlı yayın sırasında, CNBC-e'nin ülkemize geri dönmesi için 2021 yılından beri uğraştığını ve kanalın çok kısa zamanda ülkemizde olacağını söyledi. Ayrıca Şubat ayında ABD’li finans kanalının ülkemizde resmi anlaşmaları yapmak ve imza atmak için geleceğini ancak kanalın yayına başlamasının Mayıs ayını bulabileceğini ifade etti.

8K TV satışına Avrupa Birliği'nden yasak gelebilir! Peki neden? 8K TV satışına Avrupa Birliği'nden yasak gelebilir! Peki neden?

Ancak Kocabalkan'ın bu açıklamaların yer aldığı canlı yayını daha sonra YouTube hesabından kaldırması dikkat çekti.

Peki CNBC-e eskisi gibi olacak mı?

cnbce-1

Türkiye'de CNBC-e olarak faaliyet göstermiş olan kanal aslında ABD'de CNBC adıyla yayın yapan bir finans ve ekonomi kanalı. CNBC-e ülkemizde faaliyet gösterdiği sırada saat 18.00'den sonra finans piyasaları kapandığı için günün geri kanalında yabancı dizi, film ve Nickelodeon çizgi filmlerini yayınlıyordu. Kanal 2015'te kapanmış ve TLC Türkiye olarak ismi değiştirilmişti.

CNBC-e'nin ülkemizde tekrar yayın hayatına başlaması durumunda, muhtemelen pek çok dizinin artık kendi platformları olduğu için eskisi kadar çeşitli dizi, film ve çizgi filmler göremeyiz. Artık yayın hakları  Netflix, HBO Max, Amazon ve Disney gibi dijital platformlara dağılmış durumda.

Belki de CNBC-e eskisi gibi bir dönem yayınladığı yabancı dizileri tekrardan yayınlayabilir ve pek çoğumuzun tekrardan TV karşısına geçmesini sağlayabilir. Bekleyip göreceğiz.

Editör: Burak Karahan