CES 2023 (Tüketici Elektroniği Fuarı) birçok yeni teknolojiye ev sahipliği yapıyor. Teknoloji devi Samsung da yeni OLED ekranıyla her zamanki gibi sınırları zorluyor. Samsung’un tanıttığı Flex Hybrid OLED ekran, hem katlanabiliyor hem de uzayabiliyor (genişliyor).

Şirketlerin en son teknoloji ve ürünlerini tanıttığı CES 2023 fuarında Samsung rüzgarı esmeye başladı. Şirketin yeni OLED teknolojisi Flex Hybrid, görenler şaşırtmaya yetti. Yeni panel akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlarda yeni bir dönemin kapısını açacak gibi görünüyor.

Bilgisayarlar artık cepte! Xiaomi, yeni cep bilgisayarını tanıttı Bilgisayarlar artık cepte! Xiaomi, yeni cep bilgisayarını tanıttı

Flex Hybrid OLED2

Hem katlanan hem de uzayan (genişleyen) Flex Hybrid OLED ekran, mobil cihazlarda büyük kolaylık sağlayacak. Ekran gerektiğinde uzayıp genişliyor ve daha büyük bir ekrana dönüşüyor. Ayrıca katlanabilme özelliği sayesinde de taşınabilmesi kolay kompakt bir hale gelebiliyor.

Flex Hybrid OLED ekran, 10,5 inç boyut 4:3 ekran düzeninden 12,4 inç’e uzuyor ve 16:10 ekran düzenine geçebiliyor.

Ekran Resmi 2023-01-03 14.51.19

Samsung, Flex Hybrid OLED’in dışında Flex Slidable Solo ve Flex Slidable Duet adlı iki yeni ekranı da duyurdu. Flex Slidable Solo isimli ekran, yalnızca tek bir tarafa doğru genişliyor. Ayrıca 14 inçten 17,3 inç seviyesine çıkıyor. Flex Slidable Duet ise iki yana doğru genişliyor. Bu da diğer ekran gibi 14 inç ekranı 17,3 ekran yapıyor.

Bu yenilikçi ekran teknolojilerinin ne zaman piyasada olacağı ve cihazlarda kullanılmaya başlanacağı ise şimdilik belirsiz.

Editör: Burak Karahan