CES 2023 Tüketici Elektriği Fuarı'nın en çok ilgi çeken ürünlerinden biri de 'tamamen kablosuz' bir televizyon olan Displace TV'ydi. İlk olarak geçtiğimiz ay televizyon ile ilgili küçük bir tanıtım yapılmıştı. Şimdi ise fuarda kanlı canlı ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Kablosuz televizyon Displace TV 

Dünyanın ilk kablosuz televizyonu olarak duyurulan 55 inç boyutundaki Displace TV, kablosuz özelliğini bataryası sayesinde sağlıyor. Büyük bataryası ile günde 6 saatlik kullanım ile 1 aya kadar kablosuz olarak kullanılabiliyor. Cihazın kablosuz olmasının avantajlarını daha da arttıran firma, özel bir vakum teknolojisi ile televizyonun evinizin herhangi bir yerine kolayca pencerelere bile sabitleyebilmenizi sağlıyor.

6LR4t3CTa7eBuj9rzfAW4k-970-80.jpg

Detayları henüz açıklanmadı ancak televizyon Wi-Fi 6E üzerinden görüntü aktarımı yapan bir baz üniteye sahip.  Bu ünitede tercihe göre AMD işlemci ve Nvidia ekran kartları yer alacak. Ayrıca gelecekte Wi-Fi 7 destekli modüller de satışa çıkacak.

Firma, fuarda bu kablosuz televizyonu kucaklayarak farklı noktalara götürdü ve görüntüler kesilmedi. Bununla birlikte televizyonda bir işletim sistemi var mı bilinmiyor. Televizyonu satın almak için başvurular yakında başlıyor.

@tomsguide Imagine taking your OLED TV around with you! #oledtv #wireless #portabletv #cooltvs #awesometv #cooltech #techtok #ces2023 #displacetv #oledtvs #oled #coolgadgets #techgadgets #technews ♬ I Think I Like When It Rains - WILLIS

Nokia kulvar değiştirdi: Nokia Streaming Box 8010 Android TV kutusu tanıtıldı Nokia kulvar değiştirdi: Nokia Streaming Box 8010 Android TV kutusu tanıtıldı

Displace TV, uzaktan kumanda olarak el hareketlerini de anlayabiliyor. Ayrıca televizyonun üzerinde görüntülü aramalar için 4K bir kamera da var. Displace TV'ler ayrıca, birden fazla Displace TV'ye geçtiğinizi varsayarsak, evde hareket ettiğinizde görüntünün odalar arasında geçiş yapmasını sağlayan yüz tanıma ve bilgisayarla görme teknolojisini de destekliyor. 

displacetv

Nihai fiyatlandırma henüz bilinmiyor ama Displace TV'nin pahalı olması bekleniyor. Sevkiyat tarihi olarka 2023'ün sonu olarak gösteriliyor ve o süreç içerisinde birçok rakibi de çıkabilir.

Editör: Burak Karahan