Samsung telefonlarda yeni dönem! Çağrı sırasında eş zamanlı olarak çeviri yapacak... Samsung telefonlarda yeni dönem! Çağrı sırasında eş zamanlı olarak çeviri yapacak...

Microsoft, Phone Link uygulaması için iPhone desteğinin artık tüm Windows 11 kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini duyurdu. Microsoft'un Şubat ayında duyurulan özellik, sınırlı iMessage desteği de dahil olmak üzere çağrıların, kişilerin ve mesajların bir iPhone ve PC arasında senkronize edilmesini sağlayacak.

Phone Link, 2015'ten beri Android ile senkronize edilen masaüstü özellikleri için kullanılıyordu, ancak bu kez iPhone'ları ilk defa destekliyor. Microsoft, Şubat ayı sonlarında seçili Windows Insider ön izleme testçilerinden başlayarak aşamalı bir başlatma gerçekleştirmişti. Ardından şirket, Mayıs ayı ortasına kadar tüm Windows 11 kullanıcılarını destekleme sözü vererek geçen ay genel kullanıma sundu. 

Phone Link for iPhone, Android telefonların sahip olmadığı çeşitli sınırlamalara sahiplik edecek. İlk olarak, iMessage senkronizasyonunu desteklese de grup sohbetlerinde veya resim ve video gönderimlerinde çalışmıyor. Yine de, sizi bilgisayarınız ve telefonunuz arasında geçiş yapmaktan kurtarmak için kullanışlı bir yerleşik hizmet olarak kullanılabiliyor.

Editör: Enes Sapmaz