Elon Musk, Twitter'ın yeni CEO'sunun Linda Yaccarino olduğunu açıkladı. Yaccarino şirketin ilk kadın patronu olacak.

Elon Musk, kendisinin ürün tasarımı ve yeni teknolojiye odaklı çalışacağını, Yaccarino'nun da iş operasyonlarını yürüteceğini belirtti. Musk, "Bu platformu her şey uygulaması olan 'X'e dönüştürmek için Linda ile çalışmayı dört gözle bekliyorum." ifadesini kullandı.

NBCUniversal, bugün yaptığı açıklamada, Yaccarino'nun küresel reklamcılık şefi görevinden ayrıldığını duyurmuştu.

Linda Yaccarino kimdir?

Linda Yaccarino, 60 yaşında bir Amerikan medya yöneticisidir. NBCUniversal için reklam satışları başkanıydı. 12 Mayıs 2023'te Elon Musk , X Corp. ve Twitter'ın CEO'su olarak Yaccarino'nun yerini alacağını duyurdu.

son-dakika-elon-musk-twitterin-yeni-ceosu-linda-yaccarinoyu-resmen-acikladi-birlikte-calismayi-dort-gozle-bekliyorum-QydT

İtalyan asıllı olan Yaccarino, ABD'nin New York eyaletinde büyüdü. Pennsylvania Eyalet Üniversitesi Donald P. Bellisario İletişim Koleji'nden 1985 yılında telekomünikasyon alanında lisans derecesi ile mezun oldu

Yaccarino, Turner Entertainment'ta 15 yıl çalıştı ve yenilikçi reklamcılık ve pazarlama çözümlerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynadığı reklam satışlarından sorumlu başkan yardımcısı ve operasyon müdürü oldu.

xAI, Grok'un görüntü işleyebilen yeni model yapay zekasını tanıttı! xAI, Grok'un görüntü işleyebilen yeni model yapay zekasını tanıttı!

Yaccarino, Ekim 2011'de NBCUniversal'a katıldı. NBCUniversal'ın reklam satışlarının başkanı olarak, Peacock akış hizmetinin başlatılmasında önemli bir rol oynadı.

Yaccarino ve eşi Claude Madrazo'nun iki çocuğu var. Sea Cliff, New York'ta yaşıyorlar.

Editör: Burak Karahan