Bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların, Truecaller’a seslerini kullanma izni verdiklerini belirten bir cümleyi kaydetmeleri gerekiyor. Ardından, teknoloji onların konuşma tarzını yakalamak ve ikna edici bir dijital ses kopyası oluşturmak için bir eğitim metni okumalarını isteyecek. Biri aradığında, asistan aramayı tarayarak kendisini kullanıcının dijital versiyonu olarak tanıtacak. Örneğin, Truecaller Ürün Direktörü ve Genel Müdürü Raphael Mimoun'un sunumunda, asistan bir aramayı "Merhaba! Ben dijital Raphael Mimoun! Kiminle görüşüyorum acaba?" şeklinde yanıtladı. Arayan kişi yanıt verdikten sonra, asistan aramanın acil olup olmadığını veya bekleyip bekleyemeyeceğini sordu.

Samsung, Instagram ve Snapchat'le anlaştı! Samsung, Instagram ve Snapchat'le anlaştı!

Mimoun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Microsoft Azure AI Speech'in kişisel ses özelliğini Truecaller’a entegre ederek, gerçekten kişiselleştirilmiş ve ilgi çekici bir iletişim deneyimi sunma yolunda önemli bir adım attık," dedi. Bununla birlikte, arayanlar için arkadaşlarının veya iş arkadaşlarının robotik bir versiyonuyla etkileşimde bulunmak rahatsız edici, hatta ürkütücü olabilir.

Microsoft, bu yıl Build etkinliğinde Azure AI Speech'in kişisel ses özelliğini tanıttı ve dijital yaratıcılık şirketi Wondershare'in bu yeni özelliği video düzenleme araçlarına entegre ettiğini de duyurdu. Bu sayede Wondershare kullanıcıları, seslerini kullanarak yapay zeka asistanları oluşturabilecek ve bunları sesli kitaplar ve podcast'ler yaratmada kullanabilecekler.

Editör: Enes Sapmaz