iOS 17 ile gelen bu yenilik, FaceTime deneyimini daha özel ve etkili hale getiriyor. Ancak unutmayın, hem sizin hem de alıcınızın iOS 17 veya iPadOS 17 çalıştırmalıdır. İşte FaceTime'da video mesajı bırakmanın adım adım nasıl yapılacağı:

Adım 1: FaceTime Uygulamasına Gidin İlk adım olarak, FaceTime video mesajı bırakmak istediğiniz kişiyi seçin ve FaceTime uygulamasına gidin.

Adım 2: FaceTime Aramasını Başlatın Kişiyi seçtikten sonra, "Yeni FaceTime" düğmesine dokunun ve görüntülü aramayı başlatın. Eğer çağrı cevapsız kalırsa, "[Kişi] Kullanılamıyor" ifadesini göreceksiniz ve size iki seçenek sunulacak.

Truecaller'dan devrim niteliğinde yapay zeka özelliği! Kendi sesinizi kullanabileceksiniz... Truecaller'dan devrim niteliğinde yapay zeka özelliği! Kendi sesinizi kullanabileceksiniz...

Adım 3: Video Kaydet Seçeneğine Dokunun "Video Kaydet" seçeneğini seçerek video mesaj kaydını başlatın. Ekranınızda bir geri sayım başlayacak ve ardından mesajınızı kaydedebilirsiniz.

Adım 4: Video Mesajınızı Gönderin Video mesajınızı kaydettikten sonra, göndermek istediğinizde ekranda bulunan yeşil bir ok simgesine benzeyen "Gönder" düğmesine dokunun veya mesajı kaydetmek için "Yeniden Al" seçeneğini kullanabilirsiniz.

Apple, ayrıca yeni kaydettiğiniz video mesajını "Kaydet" seçeneğiyle doğrudan Film Rulonuza kaydetmenize izin verirken, mesajı göndermek yerine "İptal" seçeneğini kullanarak kaydı durdurmanıza da olanak tanır.

Gönderilen video mesajlar alıcılar için FaceTime uygulamasındaki cevapsız arama kaydında görüntülenir. Alıcılar, bu kayda tıkladıklarında, aramayı geri dönme, video mesajını izleme veya Film Rulosuna kaydetme seçeneğine sahip olacaklar.

Apple'ın iOS 17 ile getirdiği bu yeni özellik, FaceTime'ı daha interaktif ve kullanıcı dostu hale getiriyor. 

Editör: Enes Sapmaz