Şirketin durum sayfasında bu sabah, "Kullanıcıların geçici olarak engellenmesine yol açan olağandışı trafik artışları yaşıyoruz ve bu sorunu hafifletmek için çalışıyoruz" ifadesi yer aldı.

Kullanıcılar, sosyal medyada hizmete giriş yapamadıklarını ve "Üzgünüz, engellendiniz" mesajını gördüklerini belirtti. Giriş yapabilenler ise mesajlarını göremediklerini bildirdi.

X'ten Linkedİn'i aratmayacak özellik! X'ten Linkedİn'i aratmayacak özellik!

Cloudflare, kesintiye ilişkin bir açıklama yaparken, konuyu araştırdıklarını ancak henüz neden kaynaklandığına dair bir bilgi olmadığını belirtti.

egs-discord-discord-s1-2560x1440-51474ee7abe3_2560x1440-e14a2b58e93768f0abc47dbf62a4ee86

Cloudflare şunları söyledi: "Discord trafiğini etkileyen sorunun farkındayız ve bu konuyu araştırdık. Cloudflare, müşterilerini DDoS saldırılarına karşı korumak için hafifletici önlemler uyguluyor; ortalama olarak her gün 140 milyar siber tehdidi engelliyoruz. Bu özel örnekte, meşru trafik Cloudflare filtrelerine takıldı. Daha sonra bu filtreleri devre dışı bıraktık ve etkiyi durduran azaltımları geri aldık. Cloudflare, bu azaltımlara başka hiçbir kullanıcının yakalanmadığını doğruladı."

Discord, sorunu çözmek için çalışmalarına devam ederken, kullanıcılar platformun normale dönmesini bekliyor.