Apple'ın iPhone 15 serisini bu yıl sonuna kadar tanıtması bekleniyor. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinin mevcut iPhone 14 cep telefonlarından daha ince çerçevelere ve kavisli kenarlara sahip olabileceğine dair söylentiler var.

9to5Mac'in Çin'deki bir fabrikasından iPhone 15 Pro'nun tasarım görüntülerinin sızdırıldığı bildirildi. Apple, söz konusu 'CAD' görüntülerini, telefon piyasaya çıktığında kasaların mevcut olduğundan emin olmak için lansmandan önce Asya'daki üreticilere göndermesi sırasında sızdırdı.

iphone (1)-3

Bu iddia edilen tasarımlar, USB Type-C bağlantı noktasına sahip iPhone 15 Pro'yu ortaya koyuyor. Buna ek olarak, Unknownz21 isimli bir Twitter kullanıcısı (@URedditor), iPhone 15 Pro'nun USB Type-C bağlantı noktasına sahip telefonun alt kısmını gösteren bir görüntüsünü sızdırmıştı.

iphone (1)-4

iPhone video mesaj bırakma nasıl yapılır? iPhone video mesaj bırakma nasıl yapılır?

Bir başka göze çarpan değişiklik ise, hem cam hem de metal çerçevede kenar şekilleri. Bu değişiklik, telefonu tutmayı daha rahat hale getirebilir.

iPhone 15 Pro'nun kamera sistemi de değiştirilmiş gibi görünüyor. Kamera çıkıntısının öncekinden biraz daha kalın bir çerçeve kullanılmış. 

iphone (2)-3

İPhone 15 Pro'nun ses seviyesi ayarlayıcıları ve sessiz anahtarlarının da bazı değişikliklere uğradığı bildiriliyor. Bu telefonda fiziksel düğmeler yerine kapasitif düğmeler alabileceğimizi öne süren söylentiler var. Ayrıca Dynamic Island, iPhone 14 Pro ile aynı boyuta sahip görünüyor. Kesin ekran özellikleri bilinmiyor, ancak 6.1 inç ekrana sahip olması bekleniyor.

Editör: Enes Sapmaz