Kısa geçmişiyle ve yaptığı çalışmalarla dünyanın en değerli otomobil üreticisi olmayı başaran Tesla, bir süredir yeni araç projeleri üzerinde futuristik çalışmalarını sürdürüyor. Elon Musk‘ın yönetimindeki şirketin üzerinde çalıştığı bu araçlar arasında bir pick-up ve bir kamyon olduğu uzun zamandır biliniyor. Ancak şirket, yalnızca bu iki araçla yetinmek istemiyor.

Otomobiller ile ilgili paylaşımlar yapan “Rivian Forums”ta paylaşılan ve IHS Markit raporlarına dayandırılan iddialara göre Tesla, minivan projesini diğer projelere oranla daha fazla önemsiyor. Hatta bu aracın çıkış tarihi ile ilgili de konuşan kaynaklar, Tesla‘nın minivanının 2026 yılında piyasaya sürüleceğini ifade ediyor.

Otomobil sektörünün nabzını tutan “Carbuzz” isimli internet sitesi, bu minivanın Elon Musk‘ın daha öncekilerde olduğu gibi bir kez sıradanlaşmış bir otomobil tasarımı seçmeyeceğini düşünerek şirketin minivanının Cybertruck isimli pick-up’tan evrilebileceğini ifade ediyorlar. Ayrıca Carbuzz’a göre bu araç, “Cybervan” olarak isimlendirilebilir.

OKUYUN  Yükselişte olan Dogecoin tarihi zirveyi gördü!