Google'un yapay zekası Gemini'ı her yerde görmeye hazırlanın! Google'un yapay zekası Gemini'ı her yerde görmeye hazırlanın!

OpenAI'nin kârlılığı hakkında belirsizlikler sürerken, rapor şirketin son altı ayda yıllık gelirini iki katına çıkardığını vurguluyor. CEO Sam Altman'ın çalışanlarına bildirdiğine göre, bu rakam geçen yılın sonunda 1,6 milyar dolar ve bir yıl önce 1 milyar dolardı. Gelirlerin büyük bir kısmı, en az ayda 20 dolar ödeyen kullanıcılara daha yüksek mesajlaşma limitleri sunan ChatGPT aboneliklerinden ve şirketin büyük dil modellerini kendi uygulamalarında ve hizmetlerinde kullanan geliştiricilerden geliyor. Ayrıca, yıllık bazda yaklaşık 200 milyon dolar, Microsoft'un Azure adlı bulut bilişim platformunu kullanan müşterilere OpenAI’nin modellerini satmasından elde ediliyor.

Bu hafta başında, Apple ve OpenAI arasında bir iş birliği duyuruldu. Apple, ChatGPT'yi iPhone, iPad ve Mac'lerin işletim sistemlerine entegre etmeyi planlıyor, bu sayede Siri, soruları yanıtlamak için ChatGPT'yi kullanabilecek. Ancak, bu anlaşmanın finansal detayları henüz bilinmiyor.

Editör: Enes Sapmaz