Metal Gear serisiyle kalbimize yer etmiş ve Konami'den ayrıldıktan sonra Kojima Productions çatısı altında Death Stranding'i yayınlayan ünlü yapımcı Hideo Kojima, yeni oyunuyla oyun dünyasını yine sarsmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda yapılan Xbox-Bethesda sunumunda Kojima Productions ve Xbox partnerliği duyurusu ile birlikte kendi stüdyosunun yeni bir oyun üzerinde çalıştığını açıklayan Kojima, neredeyse bu oyunla ilgili hiç detay vermemişti.

Bugün ise Tokyo Game Show 2022 fuarında, Kojima Productions’ın standında WHO AM I?” yazılı bir afiş görüntülendi ve bu afişte arka planda gölgelerin ardında bir kadın bulunuyor. Afişin yanında da QR kodu var. Bu kodu telefonunuzla okutunca bir web sitesine yönlendiriliyorsunuz ve web sitesinde de aynı afiş karşımıza çıkıyor.

who_am_i_1080x1920

Oyun sektörü adına yaptığı tutarlı sızıntılarıyla bilinen gazeteci yazar Tom Henderson'ın haberine göre Kojima'nın üzerinde çalıştığı oyunun kod adının daha önce "Overdose" olduğunu görmüştük. Ve Death Stranding'den Mama olarak tanıdığımız oyuncu Margaret Qualley'nin de oyunda yer aldığı belirtilmişti. Tom Henderson’a gönderilen Overdose’un bazı görüntülerinde ise Margaret’ın canlandırdığı karakterin el feneri kullanarak karanlık bir koridorda gezerken üçüncü şahıs bakış açısıyla göründüğü ve aynı zamanda birinci şahıs bakış açısının da oyunda yer aldığı belirtiliyor. 

Bu paylaşılan afişe baktığımızda gölgeler içindeki karakterin Margaret Qualley olma ihtimali olabilir çünkü yüz yapısı olarak bir benzerlik söz konusu. Aşağıda bu karşılaştırmayı görebilirsiniz:

Silent Hill: The Short Message, Kore'de ortaya çıktı! Silent Hill: The Short Message, Kore'de ortaya çıktı!

Margaret Qualley