YouTube, içerik üreticilerin video hazırlayıp paylaştığı ve izleyicilerin de paylaşılan videoları izleyip etkileşime girdikleri bir sosyal medya hizmetidir. YouTube’da bir videoyu beğendiyseniz ve verimli olduğunu düşünüyorsanız, beğen butonuna basarak fikrinizi beyan edebilir ve aynı zaman da kanal sahibine destek olabilirsiniz. Bir videonun beğeni sayısı ne kadar yüksek ise video daha fazla kişiye ulaşabilir ve kanal sahibi maddi olarak daha fazla kazanabilir. Beğendiğiniz videolar, “Beğendiğim videolar” oynatma listesine kayıt edilir. Bu listeye sadece hesap sahibi bakabilir ve düzenleyebilir.

Beğendiğim videolar oynatma listesi, sizin geçmişte beğendiğiniz videolardan oluşur. Bu bölüme giderek geçmiş beğeni hareketlerinizi görebilir ve isterseniz videoların beğenisini kaldırabilirsiniz. Bu işlem hem mobil uygulamada hem de web sayfasında yapılabilir.  Beğenilerinizi görmek ve düzenlemek için Google Etkinliğim hizmetini de kullanabilirsiniz. Siz de YouTube’da beğendiğiniz videoları görmek ve dilerseniz beğenisini silmek istiyorsanız, haberimizin detaylarında yer alan adımları uygulayabilirsiniz. Google Etkinliğim hizmeti ile tüm beğendiğiniz videoları tek seferde silebilirsiniz.

YouTube’da beğendiğim videoları görme

YouTube mobil uygulama ve YouTube web sayfasında beğendiğiniz videoları hızlıca bulabilirsiniz. Mobil uygulama ve web sayfası hariç, beğendiğiniz videoları Google Etkinliğim ile de bulabilirsiniz. Beğendiğiniz videoları bulmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

Mobil

 • YouTube uygulamanızı başlatın.
 • Ana sayfanın sağ alt köşesinde yer alan “Kitaplık” seçeneğine dokunun.

mobil-begeni (1)

 • “Beğendiğim videolar” seçeneğine dokunun.

mobil-begeni (2)

 • Beğendiğiniz videolar bu bölümde gözükecektir.

​​​​​​​mobil-begeni (3)

Beğendiğiniz videonun beğenisini kaldırmak istiyorsanız, bu bölümde videonun sağında bulunan üç noktaya dokunun ve ardından açılan pencerede “Beğendiğim videolardan kaldır" seçeneğine dokunun. Videonun beğenisi kaldırılacaktır.

begeni-silme-mobil

Alternatif olarak beğendiğiniz videoyu açın ve “Beğen” butonuna tekrar dokunarak beğeninizi kaldırın.

Bilgisayar

 • YouTube web sayfasını ziyaret edin. Oturumunuz açık değil ise hesabınıza giriş yapın.
 • Ana sayfanın sol menüsünde bulunan “Beğendiğim videolar” seçeneğine tıklayın.

​​​​​​​pc-begeni (1)

 • Beğendiğiniz videolar bu bölümde görüntülenecektir.

​​​​​​​pc-begeni (2)

Bir videonun beğenisini kaldırmak için fareniz ile beğenisini silmek istediğiniz videonun üstüne gelin, ortaya çıkan üç noktaya tıklayın, açılan pencerede “Beğendiğim videolardan kaldır” seçeneğine tıklayın. Videonun beğenisi silinecektir.

begeni-silme-pc

Alternatif olarak beğendiğiniz videoyu açın ve “Beğen” butonuna tekrar dokunarak beğeninizi kaldırın.

Google Etkinliğim

Google Etkinliğim ile beğendiğiniz videoları hızlıca görüntüleyebilirsiniz. Google Etkinliğim ile beğendiğiniz videoların görüntülendiği bölüme bu link ile hızlıca ulaşabilirsiniz. Veya aşağıdaki adımları uygulayarak ulaşabilirsiniz.

 • Google Etkinliğim web sayfasını ziyaret edin. Google hesabınız açık değil ise giriş yapın.
 • Sol menüde bulunan “Diğer etkinlik” seçeneğine tıklayın.

​​​​​​​etkilik-begeni (1)

 • “YouTube'da beğendikleriniz ve beğenmedikleriniz” bölümüne gelin ve bağlantısına tıklayın.

​​​​​​​etkilik-begeni (2)

 • Bu bölümde beğendiğiniz videolar görüntülenecektir, ayrıca beğenmediğiniz videolar da bu bölümde görüntülenir. Videoların yanında bulunan “X” işaretlerine tıklayarak beğenilerinizi silebilirsiniz.

​​​​​​​etkilik-begeni (3)

YouTube beğendiğim videoları toplu silme

Beğendiğiniz videoları tek tek silmek ile uğraşmak istemiyorsanız, Google Etkinliğim hizmeti yardımı ile beğendiğiniz videoları toplu bir şekilde silebilirsiniz. Bu işlem için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Google Etkinliğim web sayfasını ziyaret edin. Google hesabınız açık değil ise giriş yapın. (Bu link ile toplu silme işleminin yapılacağı yere direkt gidebilirsiniz.)
 • Sol menüde bulunan “Diğer etkinlik” seçeneğine tıklayın.
 • “YouTube'da beğendikleriniz ve beğenmedikleriniz” bölümüne gelin ve bağlantısına tıklayın.
 • Sol menüde bulunan “Tümünü sil” seçeneğine tıklayın.

​​​​​​​etkinlik-tumunu-sil (1)

 • Açılan pencerede “Sil” seçeneğine tıklayın.

​​​​​​​etkinlik-tumunu-sil (2)

Geçmişte paylaştığınız tweetler başınıza bela olmadan temizleyin! İşte Twitter geçmiş tweetleri silme yöntemi! Geçmişte paylaştığınız tweetler başınıza bela olmadan temizleyin! İşte Twitter geçmiş tweetleri silme yöntemi!
 • Tüm beğendiğiniz videoların beğenileri silinecektir. Beğenmediğiniz videoların beğenmemeleri de kaldırılır.