Electronics Arts'ın 10 yıldan fazla zamandır kulandığu oyun istemcisi 'Origin'in kapatılacağı daha önce açıklanmıştı. Beklenen oldu ve Electronic Arts bir süredir beta sürecinde olan yeni istemcisini resmi olarak yayınladı.

Hoş geldin EA, güle güle Origin

Electronic Arts'ın yaptığı açıklamada, "EA" isimli yeni uygulamanın hafif ve oldukça kullanışlı olduğu ifade ediliyor. Uygulama şu anda sadece Windows PC platformu için çıktı ve macOS işletim sistemine sahip oyuncuların hala Origin uygulamasını kullanmaya devam edeceği belirtildi.

2022-10-08 12_19_09-Window

GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu! GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu!

EA tarafından da belirtildği gibi uygulama oldukça basit bir kullanıma ve hafif bir arayüze sahip. Yapı ve yerleşim olarak eski Origin uygulamasına benzese de tema ve kullanışlılık açısından oldukça başarılı gözüküyor.

Arkadaş listemize sağ taraftaki yerden erişebiliyoruz ve çevrimiçi olanları görebiliyoruz. EA oyunlarından gelen yeni haberler ise uygulamanın ortasına yerleştirilmiş durumda. Uygulama dilinin İngilizce, fakat satın alırken Türk Lirası cinsinden alışverişinizi yapacaksınız.

Uygulama, Electronic Arts'tan satın alınan tüm oyunları bir araya getiriyor ve oyunların buradan yönetilmesini sağlıyor. Öyle ki oyun güncellemeleri ve kütüphaneye de EA üzerinden erişilebiliyor. Ayrıca oyun güncellemeleri de yine bu uygulama üzerinden yapılacak. EA'nın etkileyici bir özelliği ise oluşturulan hesabın Steam, Xbox veya PlayStation gibi diğer platformlardaki hesaplarla bağlanabiliyor oluşu. Hesap bağlama işlemini gerçekleştiren oyuncular, diğer platformlardaki arkadaşlarını da EA uygulaması üzerinden görüntüleyebilecekler. Aynı oyunlara sahip olan kullanıcılar, anında birlikte oyun oynamaya başlayabilecekler.

Windows PC için yayınlanan uygulamayı, buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Editör: Burak Karahan