Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Twitter, her zaman sadeliği ve hızıyla öne çıkmıştır. Ama kimi zaman bu sadeliği bir kenara bırakıp, platformdan farklı özellikler bekleyebiliriz. Peki bu istediğimiz özellikler Twitter'da yoksa ne yapacağız? Tabii ki de Twitter botlarına başvuracağız.

Peki Twitter botu nedir?

Otomatik Twitter hesapları birçok spamdan sorumludur, ancak istisnalar vardır. Bu otomatik olarak çalışan Twitter botları sayesinde tweetlerin hızlıca ekran görüntülerini alabilir ya da gördüğünüz bir videoyu indirebilirsiniz. Yani bir nevi sizin Twitter'daki asistanınız olabilirler. Otomatik olarak çalışan botlar aslında hesap görünümlü araçlardır.

İşte sizin için seçtiğimiz ve çok işinize yarayacak 6 Twitter botu:

1- ThreadReader

how-to-unroll-plain-f11859457c7c12e75ad95792c1b2873e1117a3e6953280838d19a3c1d9c06bff

Viral Twitter dizilerini okumak kimi zaman zor olabilir bu nedenle ThreadReader'a başvuruyoruz. Herhangi bir tweet dizisinden tüm metni toplayarak bu tweetleri basit bir makaleye dönüştüren bu botu kullanmak için istediğiniz tweet'i @threaderapp unroll şeklinde yayınlayın ve gerisini bot halledecektir.

2- Moonshot

2022-10-08 11_18_43-Window

Uzay ile aranız nasıl? Moonshot Bot'a bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu bot her gün 4 farklı uzay fotoğrafını Project Apollo arşivinden alıp paylaşıyor. Ayrıca her tweet ile arşiv için Flickr sayfasına bağlantı veriyor , böylece istediğiniz zaman NASA'nın insanlı ay görevlerinden daha fazla fotoğrafa göz atabilirsiniz.

3- RemindMe_OfThis

2022-10-08 11_22_09-Window

İster bir oyunun başlangıcı, isterse Kara Cuma indirimlerinin başlangıcı olsun, iyi bir hatırlatma botu önemli bir şeyi hatırlamanıza yardımcı olabilir. @RemindMe_OfThis , Twitter'daki en iyi hatırlatma botudur. Herhangi bir tweet'i @RemindMe_OfThis in X days (X kısmına kaç gün içinde hatırlatması istediğiniz rakamı yazın). Daha sonra bu bot istediğiniz tarih geldiğinde size hatırlatmada bulunacaktır. Ayrıca bottan X dakika, saat veya yıl içinde size hatırlatmasını isteyebilirsiniz.

4- Poet_This

FeiD2tBUoAAgwuW

@Poet_This ile tweet'lerin ekran görüntülerini almak artık çok daha kolay be güzel. Herhangi bir tweet'e @Poet_This şeklinde cevap verin ve bot bu tweetin bir ekran görüntüsü sizinle paylaşacaktır. Ekran görüntülerinin nasıl görüneceğini özelleştirmek için birkaç anahtar kelimeyle birlikte bottan daha fazlasını da isteyebilirsiniz. Bir ileti dizisinin tamamının ekran görüntüsünü almak istiyorsanız yine aynı şekilde botu mention'a ekleyin ve 'all' (tırnak işaretleri olmadan) anahtar kelimesini kullanın.

X, Grok'u haberleri özetlemek için kullanmaya başladı X, Grok'u haberleri özetlemek için kullanmaya başladı

5- Colorize Bot

2022-10-08 11_28_46-Window

Eğer siyah beyaz bir fotoğrafın renklendirilmesini istiyorsanız Colorize Bot'u kullanabilirsiniz.  İçinde herhangi bir medya türü olan bir tweet gördüğünüzde, bu botu yanıtlarda etiketleyin ve size yeni renklendirilmiş bir görüntü sunacaktır.

6- SaveVidBot

2022-10-08 11_32_24-Window

Twitter videolarını indirmek istiyorsanız , yanıtlarda SaveVidBot'u etiketleyebilirsiniz . Videoyu indirebileceğiniz bir bağlantı oluşturacaktır. Bu bot bir Twitter API sınırına ulaşırsa DownloaderBot gibi bir alternatif deneyebilirsiniz .

Editör: Burak Karahan