2013 tarihinde yayınlanan GTA 5, satış rekorları kırmasının ardından ve çıkışından tam 9 yıl geçmesine rağmen hala en çok oynanılan oyunlar arasında yer alıyor. Neredeyse üzerinden 10 yıl geçen GTA 5'in devam oyunu ise geçtiğimiz aylarda sızdırılan görüntüler ile tekrar adından bahsettirmişti. GTA 6 hakkında resmi bilgiler henüz gelmemiş olsa da, oyun dünyasına yakınlığı ve sızdırdığı bilgilerle tanınan Tom Henderson, oyun hakkında bazı iddialarda bulundu.

gta 6 (1)

Elden Ring'in yeni ışın izleme özelliği oyunu oynanmaz hale getirdi! Elden Ring'in yeni ışın izleme özelliği oyunu oynanmaz hale getirdi!

GTA 6 sızıntısının arkasından Rockstar Games, oyunun geliştirilme aşamasında olduğunu açıklayan bazı söylemlerde bulunmuştu, ancak şirketin belirsizliğini yıkmaya çalışan Henderson, çıkış tarihi ile ilgili bazı yeni bilgileri ortaya attı.

gta 6 (2)
Oyun sızıntılarıyla ünlenen Tom Henderson, oyuncular tarafından oldukça merak edilen ve beklenen GTA 6 hakkında yeni bir duyuru yaptı. Hendorson duyuruda, GTA 6'nın bu yıl duyurulacağını, ancak 2 yıl sonra piyasaya sürüleceğini iddia etti.

Ayrıca Hendorson'ın iddiaya göre Rockstar Games, duyuruda GTA 6'dan oynanış görüntülerini ve oynanabilir karakterleri tanıtacak.