Google hesabı silme nasıl yapılır? Resimli ve detaylı bir şekilde Google hesabı nasıl silinir sorusunun cevabı sizler için bu haberde. Adım adım uygulayarak kalıcı olarak Google hesabınızı silebilirsiniz.

ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatası nasıl çözülür? ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatası nasıl çözülür?

İnternet kullanıcısı olan herkes Google ile tanışmıştır. Bünyesinde bulundurduğu uygulamalar sayesinde, hayatımızın her yerinde görmekteyiz. Elektronik posta, bulut sistemi, arama motoru ve birçok uygulamaya girişte Google bize yardımcı olmakta. Google hizmetleri saymakla bitmez ve her geçen gün güncellenerek artmaktadır. Diğer teknoloji firmaları ile yaptıkları ortaklı ve satın almalar ile birlikte gelecek günlerde de bizi yalnız bırakmayacak gibi görünüyor. Google, hizmetleri ile internet yaşantımızın tam ortasında bulunuyor. Bizlere sağladığı avantajlar saymakla bitmeyecek kadar çok. Ancak artık Google hizmetlerine ihtiyacınız yoksa hesabınızı silebilirsiniz. Haberin devamı, size resimli ve detaylı olarak  hesabı silme işlemini adım adım gösterecektir.

Google hesabı silme nasıl yapılır?

  • Öncelikle tarayıcınızı açın ve Google Hesap’a giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra, sol tarafta bulunan “Veriler ve gizlilik” seçeneğine tıklayın. Dilerseniz bu linkten hızlıca ulaşabilirsiniz.

Google hesabı silme nasıl yapılır?

  • Sayfa boyunca aşağı doğru kaydırarak “Diğer seçeneklere” gelin ve “Google Hesabınızı silme” seçeneğine tıklayın.

Google hesabı silme nasıl yapılır?

  • Şifrenizi girin ve “İleri” seçeneğine tıklayın.

Google hesabı silme nasıl yapılır?

  • Bilgilendirici metni okuyun.

  • Alt tarafta bulunan kutucukları işaretleyin ve son kararınız ise “Hesabı Sil” seçeneğine tıklayın.

  Sistem, size hesabınız ve tüm verilerinizi sildiğini belirten bir metin gösterecektir. Hesabınız geri açmak isterseniz, çıkan metinde bulunan “Hesap desteği” seçeneğini seçip gerekli adımları uygulayın.

Google hesabı silinirse ne olur?

Google hesabınız varsa internet üzerinden birçok hizmetten yararlanabilirsiniz. Peki, hesabınızı sildiniz. Neler kaybedersiniz bir bakalım. Başta birçok Google hizmetinden artık yararlanamazsınız.  Hesabınızda depolanan bütün veriler bu işlem yüzünden silinecektir. Kişileriniz, fotoğraflarınız, dosyalarınız, takvimleriniz silme işlemi sonrası kaybolacaklardır. Ayrıca artık Google hesabınız var olmadığı için hiçbir cihaza giriş yapamayacaksınız. Bu durum cihazlar için gerekli uygulamaları indirmeyi engelleyebilir. Hesabınız ile satın aldığınız tüm abonelikler de kaybolacaktır. Bütün bunları tekrar elde etmek için tekrar hesap açmak zorunda kalabilirsiniz. Google hesabınızı silerseniz geri alamayabilirsiniz, bu yüzden silmeden önce gerekli verileri yedekleyiniz.

Editör: Megabayt Haber