Google Haritalar'ın yeni 'Sürükleyici Görünüm' özelliği

Google, San Francisco'daki Alcatraz, Londra'daki Big Ben ve New York City'deki Empire State Binası dahil olmak üzere 100'e yakın ünlü yapının havadan görüntülenmesine imkan sunan özelliğini Android ve iOS için Google Haritalar'a güncelleme getirerek sunuyor. Bu yeni ufuk açıcı özellik, gerçekçi 3B görünümler oluşturmak için yapay zekayı milyarlarca uydu ve sokak görüntüleriyle birleştiriyor.

Google yeni Haritalar özelliğini turistler için bir önizleme aracı olarak sunucak. Ancak bunun yanı sıra 'Sürükleyici Görünümü' adlı yeni özellik, vize ve uçak bileti almaya bütçesi yetmeyen kullanıcıların merakını gidermesinin kullanışlı bir yolu olacak.

google haritalar sürükleyici görünüm (2)Havadan görünümlere dünya çapındaki tüm kullanıcılar erişebilecek. Ayrıca uygulamanızda varsa, Google Haritalar'da bir yer işareti bulmanız ve 'Fotoğraflar' bölümünü ziyaret etmeniz yeterli olacak.

Google Haritalar'a bisiklet rotaları için karşılaştırma ve çeşitli iyileştirmeler geliyor

google haritalar sürükleyici görünüm (1)

Ayrıca bir kaç yeni güncelleme notları bulunuyor. Google, Haritalar'ın bisiklet navigasyonunu yoğun araç trafiği, merdivenler, dik yokuşlar ve ana caddeye karşı ara sokak gibi yol türleri dahil olmak üzere daha ayrıntılı rota bilgileriyle yükseltiyor. Ayrıca rota zamanlarını karşılaştırmak için yeni bir özellik sunulacak. Ancak Google Haritalar bisiklet rota güncellemesinin Türkiye'ye henüz gelip gelmeyeceği belli değil.

Yeni yer paylaşım bildirimleri

Bunun yanı sıra, bir arkadaşınız belirli bir yere geldiğinde veya ayrıldığında size haber veren yeni konum paylaşım bildirimleri buluyor. Bu bildirimler yalnızca konumlarını paylaşmayı kabul etmiş kişiler için devreye girecek.

Su ürünleri, hem ekolojik hem de beslenme problemlerini çözebilir Su ürünleri, hem ekolojik hem de beslenme problemlerini çözebilir

Google'ın 3 boyutlu "Sürükleyici Görünümü" tam olarak tamamlanmış değil, ancak bugünden itibaren yeni özelliğe ufaktan da olsa bir göz atabileceksiniz.

Editör: Enes Sapmaz