Dün itibariyle Paris, oylama sonucunda scooter'ların kullanımı yasaklanmıştı. Bu kararla beraber Paris elektrikli scooter kullanımı yasaklanan ilk şehir oldu.

Kayıp bagajını içine sakladığı AirTag ile buldu! Çalan kişiyi kıyafetleri üzerindeyken yakaladı... Kayıp bagajını içine sakladığı AirTag ile buldu! Çalan kişiyi kıyafetleri üzerindeyken yakaladı...

scooter (2)

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce'nin paylaştığı düzenleme ile İstanbul'da scooterların oluşturduğu düzensizliği gidermek için yapılacak park alanlarının kurulduğunu açıkladı. Aynı zamanda Buğra Gökce, E-Skuter Komisyonu kurulacağını ve bu komisyonun belediyeler, idari yönetim ve operatörler ile birlikte hareket edeceğini duyurdu.

scooter (1)

Ayrıca scooter'ların, trafiğin yoğun olduğu bölgelerdeki tehlikesi hakkında da bir karar alındı. Bu karar kapsamında scooter'lar yoğun trafiğin bulunduğu merkezlerde 12,5 km/s hızında gidebilecek. Güvenlik açısından hız sınırı düşürülecek. Daha da güvenli olması için kullanıcılara eğitim verilecek ve scooter'lar İstanbulKart ile uyumlanmaya başlanacak.

Editör: Enes Sapmaz