Google dili değiştirme nasıl yapılır? Google dili değiştirmeyi bilgisayardan yaparak farklı bir dile mi geçmek istiyorsunuz? Bu soruların cevabı için sizlere özel haberimize göz atabilir ve Google dili değiştirmeyi telefondan yapabilirsiniz. Resimli ve detaylı anlatımı ile oldukça basit bir şekilde Google dili değiştirme sorunu ortadan kaldırın.

Google, ülkemiz de en popüler arama motoru olarak konumlanmakta. Bunun haricinde Google, kullanıcılarına birçok özellik sunmakta, bunların başında e-posta hizmeti, bulut hizmetleri ve diğer firmalar ile yaptığı anlaşmalar ile hayatımızın birçok yerine dokunuyor. Google sadece ülkemiz de değil dünyanın neredeyse her ülkesinde erişme açık ve birçok dili bünyesinde bulunduruyor. Kullanıcılar bazen teknik hatadan dolayı, bazen de yanlışlık ile Google dilini değiştiriyorlar. Bunun sonucu bildikleri bir dile veya istedikleri dillere geçiş yapmak istiyor, bu sorunun cevabını arıyorlar. Siz de Google dilinizi telefondan veya bilgisayardan değiştirmek istiyorsanız haberimizin detaylarını okumaya devam edin.

Google dili değiştirme telefonda nasıl yapılır?

  • Öncelikle telefonunuzda bulunan Google uygulamanızı başlatın ve sağ üst köşede bulunan profil resminize dokunun.

Google dili değiştirme nasıl yapılır?

  • Açılan pencerede “Google Hesabınızı Yönetin” seçeneğine dokunun.

Google dili değiştirme nasıl yapılır?

iPhone sıcaklığı nasıl ölçülür? iPhone sıcaklığı nasıl ölçülür?
  • Karşınıza gelen sayfada “Kişisel bilgiler” sekmesine geçiş yapın.

  • Sayfa boyunca aşağı doğru ilerleyin ve “Dil” seçeneğine dokunun.

  • Açılan sayfada “Tercih edilen dil” alanında bulunan kalem şeklindeki düzenleme butonuna dokunun.

  • Değiştirmek istediğiniz dili yazarak aratın ve seçin, Seçiminizi yaptıktan sonra sağ alt köşede bulunan “Seç” tuşuna basın ve değişim işlemini tamamlayın.

Google dili değiştirme bilgisayarda nasıl yapılır?

  • Tarayıcınızdan Google hesabınıza giriş yapın ve sol tarafta bulunan “Kişisel bilgiler” seçeneğine tıklayın. Google hesabınıza buradan giriş yapabilirsiniz.

Google dili değiştirme nasıl yapılır?

  • Açılan pencerede sağ tarafta bulunan “Dil” bölümüne tıklayınız.

  • Karşınıza gelen sayfada “Tercih edilen dil” bölümünde gözüken kalem simgeli düzenleme tuşuna tıklayınız.

  • “Dil ekle” bölümünde eklemek istediğiniz dili seçin ve sağ altta bulunan “Seç” tuşuna tıklayın. Dil değiştirme işleminiz tamamlamıştır.

Uygulama dilinizi değiştirmek size sunduğumuz adımlar ile oldukça kolay. Siz de bu adımları kolayca uygulayabilir ve Google dilinizi değiştirebilirsiniz. Google 151 farklı dile destek vermektedir. Kısacası 151 farklı dilden işinize yarayan dili gösterdiğimiz adımlarla seçerek, uygulama deneyiminizi daha ileri seviyeye taşıyabilirsiniz.

Editör: Megabayt Haber