Google gelir görüşmesi sırasında CEO Pichai, teknolojinin "bir dönüm noktasına ulaştığını" söyleyerek şirketin "yapay zekanın sağladığı inanılmaz fırsatların kilidini açması' gerektiğinden planladığından bahsetti. Ayrıca, gittikçe yaygınlaşan yapay zeka uygulamalarının ortaya çıkmasının Google'ın daha önceki yapay zeka araştırma trendlerinden kaynaklandığını söylüyor.

google (1)-1

Google CEO'su şirketin önümüzdeki birkaç ay içinde bir çok şey yapmayı planladığını ve bunların "geçen yılın başından" beri hazırlandığını söylüyor. Google, insanların doğrudan etkileşime geçebilecekleri ilk yapay zeka modelinin, şirketin sohbet yapay zeka modeli olan LaMDA olacağını belirtiyor, ancak bu yapay zekanın nasıl entegre edileceği tam olarak belli değil.

chatgpt (1)-2

Bazı insanlar, Google aramaları yerine ChatGPT'yi nasıl kullanabileceğinden bahsettiği için, şirket, tüm yapay zeka teknolojisini arama motoruna katmaya çalışıyor. 

Riot Games, küresel olarak iş gücünün %11'ini kapı önüne koydu! Riot Games, küresel olarak iş gücünün %11'ini kapı önüne koydu!

Görünüşe göre Google, rakiplerine oranla hala yavaş kalsa da, hala çalışanlarına yapay zeka araçları oluşturma konusunda sınırsız yetki sağlamıyor. Sundar Pichai, yapay zekayı "derin bir sorumluluk duygusu" ile değerlendirdiğini söyledi. Gelir görüşmesinin ilerleyen saatlerinde, Google'ın şirketin bu konuda "dikkatli" olacağını ve yapay zekayı "belirli durumlarda laboratuvar özellikleri, belirli durumlarda beta özellikleri olarak ve oradan yavaşça ölçeklendirerek" başlatacağını söyledi.

ChatGPT

Ancak CEO, tüm bu kısıtlamalara rağmen pazarın bu tür ürünler için hazır olduğuna inandığını da söyledi. Toplumun etiklik görüşleri bir yana, ancak insanların yapay zeka ile oynamak istediği açıkça belli ve görünüşe göre Google bu konu hakkında, kendi sürümünü yayınlamaya hazır.

Editör: Enes Sapmaz