SOPA Images via Getty Images'e göre, Google'ın Bard yapay zeka aracında önemli değişiklikler yapmayı planladığına dair bir belge, önümüzdeki hafta gibi yakında değişiklikler yapmayı planladığını gösteriyor. Halka açıklanmayan bu planlara göre, Bard adını Gemini olarak değiştirmeyi planlıyorlar. Bu, Google'ın sonunda 2023'ün sonlarında yeni multimodal yapay zeka modeli Gemini'yi tanıttığını ve Bard gibi bazı ürünlerine entegre etmeye başladığını göz önünde bulundurursak mantıklı olacaktır.

Google'dan bir yeni yapay zeka daha: Gemma Google'dan bir yeni yapay zeka daha: Gemma

Bard-1

Android uygulama geliştirici Dylan Roussel tarafından paylaşılan değişiklik günlüğü 7 Şubat tarihli ve ayrıca ücretli Gemini Advanced seviyesinin bu tarihte mevcut olacağını belirtiyor. Android için bir Gemini uygulamasının "yakında geleceğini" de belirtiyor.

Belgede, Gemini Advanced'un kullanıcılara Gemini'nin Ultra 1.0 modeline erişim sağlayacağı belirtiliyor. Bu model, kodlama, mantıksal akıl yürütme, nüanslı talimatları izleme ve yaratıcı işbirliği gibi yüksek derecede karmaşık görevleri çok daha iyi ele aldığı iddia ediliyor. Başlangıçta İngilizce diline optimize edilmiş olarak 150'den fazla ülkede kullanılabilir olacak ve bu sürümle birlikte Gemini'nin Kanada'ya da genişleyeceği belirtiliyor.

Editör: Enes Sapmaz