Apple CEO'su Tim Cook, "aktif cihaz kurulum tabanının artık 2.2 milyarı aştığını, tüm ürünler ve coğrafi segmentlerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını" belirtti. Bu çeyrek, Eylül 2023'te tanıtılan iPhone 15 serisinin satışları da dahil olmak üzere, gelire olumlu bir etki yaptı.

Cook, "Bugün Apple, iPhone satışları ve Servislerde tüm zamanların en yüksek gelir rekorunu kaydediyor," dedi. Şirket, reklam, Bulut hizmetleri, ödeme hizmetleri ve video alanlarında da rekor gelir elde etti. Ayrıca, App Store ve Apple Care'de Aralık çeyreği rekorları kırıldı. Cook, Apple TV uygulamasına yapılan güncellemeleri ve TV+ içeriklerinin kazandığı ödülleri de vurguladı.

facebook apple (2)

Cook, şirketin kazanç çağrısında, yarının Vision Pro kulaklık lansman günü olduğunu belirterek önemini vurguladı. Yeni teknolojilere yatırım yapma konusundaki kararlılıklarını dile getiren Cook, şirketin yapay zeka alanındaki gelişmeleri de bu yıl daha fazla paylaşacaklarını söyledi.

Mac departmanındaki satışlar artarken, aksesuarlar kategorisi beklenen performansı gösteremedi. Ancak iPad satışları önceki yılın aynı dönemine göre %25 düşüş yaşadı. Cook, bu düşüşü, önceki yılın büyük satış rakamlarına kıyasla yaşanan bir "zor karşılaştırma" olarak açıkladı.

Google, hesap giriş sayfasını yeniledi! Google, hesap giriş sayfasını yeniledi!

Cook, Apple'ın Asya Pasifik'teki 100. perakende mağazasını açması gibi gelişmeleri ve sürdürülebilirlik çabalarını da paylaştı. Son olarak, "Apple, büyük zorluklardan kaçınmayan bir şirket. Bu nedenle, geleceğe iyimser bakıyoruz, uzun vadeli olarak güveniyoruz ve kullanıcılarımıza en iyi hizmeti sunmak için heyecanlıyız," dedi.

Editör: Enes Sapmaz