Oyun dünyasının önemli gazetecilerinden olan Jason Schreier, God of War Ragnarok'un Kasım 2022'de çıkış yapacağını söyledi. 

Sony'nin yayıncılığını yaptığı ve Sony Santa Monica Studio'ları tarafından geliştirilen, PlayStation markasının en önemli oyunlarından olan God of War, yeni oyunu God of War Ragnarok ile oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Son olarak oyunun çıkış tarihiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

"God of War Ragnarok Kasım 2022'de çıkacak"

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan, God of War Ragnarok'un ertelendiği yönündeki haberlere, oyun dünyasının güvenilir gazetecilerinden Jason Schreier'dan yalanlama geldi. Schreier, God Of War Ragnarok'un ertelenmediğini ve Kasım 2022'de çıkış yapacağını belirtti.

2022-07-03 11_07_31-_Yeni Metin Belgesi (2) - Not Defteri

Schreier daha önce oyunun resmi çıkış tarihinin 30 Haziran'da duyurulacağını belirtmişti ancak bu planın son dakikada ertleendiğini söyledi. Kararın ertelenme sebebi ise Amerika'da alınan ve birçok protesto olayına neden olan Roe v. Wade kararı. 

Oyunun çıkış tarihinin resmi olarak bu ay içerisinde açıklanması bekleniyor. God of War, PlayStation 5 ve PlaySatation 4 için çıkış yapacak. Ayrıca oyunda Türkçe altyazı seçeneği de olacak.

PSP oyunları iPhone'lara geliyor! PSP oyunları iPhone'lara geliyor!

God of War dizisi de yolda

Sony'nin 3 büyük oyun serisi Horizon Zero dawn, God of War ve Gran Turismo yakında dizi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Horizon Zero Dawn dizisi Netflix'te, God of War dizisi ise Amazon'da yayınlanacak.  Gran Turismo filminin ise yayınlanacağı platform henüz belli değil.

Hayranlar ikiye bölünmüş durumda

God of War dizisi için çalışmaların başladığı haberinin gelmesiyle, serinin hayranları mutluluk ve endişe duygularını bir arada yaşıyor. İkiye bölünen hayran kitlesinden bir kısmı Amazon Prime’ın seriye yakışır bir dizi yapamayacağını iddia ediyor. Bunun en büyük göstergesi olarak ise son dönemde The Wheel of Time dizisi ve henüz fragmanıyla bile büyük tartışma yaratan Lord of the Rings dizisi gösteriliyor. Hayranların diğer bir kısmı da mitoloji ve God of War’ın dizi olarak çok iyi bir iş olacağını düşünüyor ve diziyi heyecanla beklemeye başladı. Son dönemde oyunlardan uyarlanan dizilere baktığımızda, Netflix’in The Witcher, Resident Evil dizileri, HBO Max’in The Las of Us dizisi ve Paramount+’ın Halo dizisi örnek gösterilebilir.

Peki siz Amazon'un iyi bir God of War dizisi yapabileceğini düşünüyor musunuz?

Editör: Burak Karahan