Geçen ay duyurulan özellik, 9to5Google tarafından bildirmişti, ancak Nvidia sözcüsü Stephenie Ngo bu hafta resmi olarak özelliğin kullanıma sunulduğunu doğruladı.

120 fps desteği tüm Android telefonlara gelecek

120 fps (kare hızı) desteği, daha önce birçok cihaz için geçerli olan 60 fps sınırına kıyasla daha akıcı görünen ve çok daha hızlı oyunları beraberinde getirecek. Geforce Now'un 120 fps akışı Samsung, Google, OnePlus, Xiaomi ve Asus'taki sınırlı sayıdaki Android telefonda mevcuttu, ancak şimdi gerekli ekran özelliklerine sahip herhangi bir Android telefonda kullanılabilecek. Ayda 20 dolara mal olan bu maksimum yenileme hızına erişmek için Nvidia'nın en üst düzey RTX 3080 katmanı için ödeme yapmanız gerekecek. 

Epic Games, o 2 oyunu ücretsiz yaptı! Epic Games, o 2 oyunu ücretsiz yaptı!

nvdia ge force know (4)

GeForce Now, Nvidia'nın bulut oyunlarını üstlenmesidir ve Steam, Epic Games Store ve Ubisoft Connect / Uplay aracılığıyla satın alınan oyunları Nvidia sunucularında oynamanıza ve bunları internet üzerinden yayınlamanıza olanak tanır. Oyunlar, iOS, Windows, Mac, belirli model LG TV'ler ve Nvidia Shield TV alıcı kutusu dahil olmak üzere Android'in ötesinde çeşitli platformlarda oynanabilir. Mevcut çözünürlükler de dahil olmak üzere tam akış özellikleri cihazlar arasında farklılık gösterir.

iOS'a ne zaman geleceği belli değil

Bulut oyunları hizmetlerinin ana avantajı, cihazınızdan donanımından bağımsız olarak her yerden oyun oynayabilmek olduğu göz önüne alındığında, geçmişte en yüksek kaliteli akış seçeneklerinin ücretle sınırlandırılmış olması cidden talihsiz bir durum. 

nvdia ge force know (2)

Ne yazık ki, yakın zamanda iPhone'a 120 fps akış desteğinin ne zaman geleceğine dair bir işaret yok. Ayrıca Apple'ın kısıtlayıcı App Store politikaları üzerine Nvidia'nın iOS'ta bir web uygulaması aracılığıyla kullanıcılara yeni özelliği sunması gerektiği anlamına geliyor.

nvdia ge force know (1)

Nvidia, Android'de 120 fps oyun desteğinin yaygın olarak kullanıma sunulacağını duyurmasının yanı sıra, önümüzdeki birkaç hafta boyunca oyunu bulut oyun hizmeti aracılığıyla oynayan Fortnite oyuncularına yeni bir oyun içi ödül de sunacak. Kullanıcılra hediye edilecek olan “Dish-stroyer Kazması” 11 Ağustos'ta GeForce Now oyuncularına verilecek.

Editör: Enes Sapmaz