EA, FIFA 23'ün kapak yıldızlarını açıkladı ve seride ilk kez uluslararası olarak sunulacak Ultimate Edition kapağında bir kadın oyuncuya yer verdi.

Chelsea'den Sam Kerr, Paris Saint-Germain'den ise Kylian Mbappé ile yeni FIFA oyunun duyurulan paket tanıtım kapağında yer aldılar. Ayrıca futbol dünyasının yıldız isimlerinden olan Mbappé'in FIFA tanıtım kapaklarında yer aldığı üçüncü yıl oldu.

fifa 23 yeni kapak yıldızlar (3)

Chelsea'ye 3 yıl boyunca kupa kazandırdı

Oyunun kapağında gösterilmeye değer bir oyuncu olarak belirtilen Sam Kerr, ödül dağıtımları başlangıcından bu yana her yıl Kadınlar Ballon D'Or Ödülleri'nde listede yer edinmeyi başardı ve geçen yılki oylamada üçüncü oldu. Kerr, diğer birçok başarının yanı sıra, Chelsea kulübüne katıldığından bu yana üç sezonun her birinde Kadınlar Süper Ligi'ni kazanmasında yardımcı oldu.

EA, FIFA 16 ile ilk kez kadınları futbol oyunlarının kapağında yer vermişti. Steph Catley, Alex Morgan ve Christine Sinclair sırasıyla Avustralya, ABD ve Kanada kapaklarında yer aldı. Hatta diğer baskılarda ise bir başka yıldız oyuncu olan Lionel Messi ile birlikte poz verdiler.

FIFA 23'de 'Kadınlar Süper Ligi'nin yer alacağı söylendi

Eurogamer'ın açıklamalarına göre, İngiltere'deki profesyonel kadın futbolunun en üst seviyesi olan Kadınlar Süper Ligi, bu yıl FIFA serisinde ilk kez sahneye çıkacak. FIFA oyuncuları şimdiye kadar sadece Volta ve Pro Clubs modlarında kadın oyuncu olarak oyunu oynayabiliyordu.

fifa 23 yeni kapak yıldızlar (1)

Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock

EA, 20 Temmuz günü saat 19.00'da oyundan ilk fragmanını yayınladığında oyuncular için FIFA 23 hakkında çok daha fazla bilgi aktarma şansı yakalayacak. Ayrıca oyun isim başlığında FIFA markasını taşıyan son EA futbol oyunu olacak. EA tarafından yapılan açıkamalara göre, serinin adı gelecek yıldan itibaren FIFA yerine EA Sports FC olarak değişiyor.

fifa 23 yeni kapak yıldızlar (1)-1

FIFA 23 tanıtım fragmanını buradan izleyebilirsiniz

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz