Instagram'daki birçok küçük işletme ürünlerle ilgili sorular cevaplıyor, ödeme tercihlerini ayarlıyor ve DM'ler aracılığıyla müşteri desteği sunuyor. Ancak bunca uğraş Instagram'ın sunduğu yeni özellik ile son bulacak.

Instagram'da alışveriş yapmak artık daha kolay

DM mesaj kutusu mesajlarından alınacak ödemeler yalnızca Instagram'da bir işletme hesabı oluşturmuş nitelikli hesaplar için geçerli olacak.

Ayrıca Instagram üzerinden alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar ayrıca satıcılarla aynı mesaj dizisinde ürünler hakkında sorular sorabilecek ve siparişleri takip edebilecek.

instagram e-ticaret özelliği dmye son (3)

Doğrudan mesaj yoluyla ödeme talep etme seçeneği, diğer uygulamalar aracılığıyla satıcılara fatura gönderme adımını ortadan kaldıracak. Takip ve müşteri hizmetleriyle birlikte bu adımı sunmaya başlayacak olan Instagram, alışveriş yapanların ürünlerine göz attığı ve uygulamadan hiç çıkmadan satın alma işlemlerini tamamladığı bir uygulama olma yolunda ilerlemenin ilk büyük adımını attı.

Instagram, platformunda e-ticaret için atılımlar gerçekleştirmeye devam ediyor

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Instagram, uygulamasına eklenen bir çok özellik ile sonu gelmeyen ve bir çok tarzda ürün barındıran bir alışveriş merkezine dönüştü. Birçok küçük Instagram işletmesi görünürlük, pazarlama ve satışlarını artırmak amaçlı uygulamaya büyük ölçüde bel bağlamış durumda. Platformun 'Mağaza' sekmesi, şirketin ortalama kullanıcılarına sunduğu ürün etiketleme özelliklerine kadar alışverişi uygulama içi deneyimin merkezi bir parçası haline getirdi. Instagram, TikTok'ta alışverişle rekabet edebilmek için kısa video formatı Reels'e 2020 yılında e-ticaret özellikleri eklemişti.

instagram e-ticaret özelliği dmye son (1)

Özellik ilk olarak ABD'de kullanıma sunulacak

Her geçen gün gittikçe gelişen e-ticaret pazarı, Instagram'ın ana şirketi olan Meta'nın bir gelir kaynağı aramasının yeni gözdesi haline geldi.

Instagram, insanların kendileri için en önemli olanı keşfetmesine ve bunlarla bağlantı kurmasına yardımcı olur. İnsanların önemsedikleri işletmelerle sohbet başlatmalarına ve sevdikleri ürünleri doğrudan sohbet dizisinden kolay ve sorunsuz bir deneyimle bulmalarına ve satın almalarına yardımcı olmak istiyoruz. Bu nedenle bugün Instagram'da satın alma yapmanın yeni bir yolunu sunuyoruz.

Snapchat'ten kafa karışıklığına neden olan yapay zeka filtrelerine yeni çözüm! Snapchat'ten kafa karışıklığına neden olan yapay zeka filtrelerine yeni çözüm!

Instagram bu yeni e-alışveriş özelliğini ilk olarak ABD pazarında kullanıma açacağını söyledi.

Instagram'ın paylaştığı bu yeni özelliği detaylıca incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz