Threads, 10 yıl geriden geliyor! Trendler adlı gündem özelliği sadece ABD'de kullanıma sunulacak... Threads, 10 yıl geriden geliyor! Trendler adlı gündem özelliği sadece ABD'de kullanıma sunulacak...

Reels videolarını sosyal medya uygulamalarının önemli bir parçası olarak gören Meta,  Facebook'ta bazı yeni özellikler kullanıma sunuyor.

reels instagram meta (3)

Facebook Reels videoların uzunluğunu 60 saniyeden 90 saniyeye çıkaran şirket, Instagram'da da Reels süre sınırını geçen Temmuz ayında 90 saniyeye çıkarmıştı. Bunun yanı sıra, Reels videoları, artık klipleri bir şarkıyla senkronize etme yollarına sahip ve Facebook'ta dikey video formatı, Grooves adlı benzer bir ritim özelliği alıyor. Meta, bunun "görsel ritim teknolojisi" kullandığını ve hareketi bir şarkının ritmiyle otomatik olarak senkronize ettiğini ve hizaladığını söylüyor.

Ayrıca Facebook, anılarınızdan Reels videoları oluşturmanın kolay bir yolunu sunacak. Trend olan şablonlardan da yararlanabileceksiniz ve bu durum, mevcut bir şablondaki klipleri kendi kliplerinizle değiştirmenize olanak tanıyacak.

reels instagram meta (5)

Meta, Reels'in en hızlı büyüyen video format olduğunu iddia ediyor. Reels videolarının sayısı geçen yıl Facebook ve Instagram'da iki kattan fazla arttı. Şirket, Reels'in yeniden paylaşımlarının da son 6 ayda her iki platformda da iki kattan fazla arttığını belirtiyor. Facebook ve Instagram kullanıcıları, Ağustos ayından bu yana, uygulamalar arasında Reels'i çapraz olarak paylaşabiliyor.

Editör: Enes Sapmaz