NVIDIA tarafından yayınlanan bu yazılım eski oyunlara ray-tracing ve yapay zeka destekli dokular eklemek için kullanılabiliyor.

Remix, NVIDIA'nın Omniverse 3D grafik işbirliği platformu üzerine inşa edildi ve neredeyse herhangi bir DirectX 8 veya 9 oyununun baştan sona remaster edilmesine olanak tanır. İki temel bileşeni bulunmaktadır. Yeni aydınlatma senaryoları oluşturmak için bir uygulama ve sahneye remaster yapmak ve varlıklar eklemek için başka bir uygulama. Şirket, aracın "sadece" bir beta sürümü olmasına rağmen, oyunun baştan sona tamamen remaster edilmesinde kullanılabileceğini belirtiyor.

GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu! GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu!

Bu doğrultuda, yazılım şu anda indirilebilir durumda ve NVIDIA, modder'ların aracı deneyimlemelerini ve geri bildirim bırakmalarını umuyor; bu geri bildirimler gelecekteki güncellemelere dahil edilecek. Ayrıca, her zaman hoş bir detay olan, bu aracın ücretsiz olduğunu belirtmek gerekir.

NVIDIA, uyumlu oyunların non-kapsamlı bir listesini yayınladı; bu liste arasında Call of Duty 2, Hitman 2: Silent Assassin, Garry's Mod, Freedom Fighters, Need for Speed Underground 2 ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines gibi klasikler bulunmaktadır. Daha fazla uyumluluk bilgisi için bu SSS'ye göz atabilirsiniz.

Yazılım paketi, NVIDIA tarafından ücretsiz bir DLC olan Portal with RTX remaster ve modderlar tarafından yapılmış Portal: Prelude RTX gibi projelerde zaten kullanılmış durumda.

Editör: Enes Sapmaz