Bugün Riot Games, küresel olarak toplam iş gücünün yüzde 11'ine denk gelen 530 rolü ortadan kaldırma kararı aldığını duyurdu. Şirket, bu yıkıcı haberi oyuncular ve "Rioters" (Riot çalışanları) olmak üzere iki ayrı yazı ile kamuoyuna açıkladı. İkincisi, ayrılan çalışanlara "saygı ve zarafetle" muamele edilmesini sağlamak amacıyla tazminat paketi ve bazı diğer avantajları detaylandırdı.

riot

Ayrıca, Riot Games, altı başlık üzerinde çalışan Riot Forge yayıncılık etiketini kapatma kararı aldığını paylaştı. Bunlar arasında 21 Şubat'ta piyasaya sürülecek olan Bandle Tale: A League of Legends Story da bulunuyor. CEO Dylan Jadeja ve başkan Marc Merrill, oyunculara yönelik ortak mektuplarında Forge'u, "Riot çalışanlarının favori bağımsız geliştiricileriyle işbirliği yapmasının ne olacağını görmek için bir deneme" olarak tanımladılar ancak şimdi "iç projelere odaklanma" zamanı olduğunu belirttiler. Forge, Bandle Tale'yi yayınladıktan sonra faaliyetlerini sonlandıracak.

Yöneticiler ayrıca dijital koleksiyon kart oyunlarından biri olan Legends of Runeterra'nın, 2020'deki lansmanından bu yana mali olarak yeterince iyi performans göstermediğini itiraf ettiler. Bu başlığı daha sürdürülebilir hale getirmek umuduyla, geliştirme ekibi küçültülecek ve odaklarını daha popüler "The Path of Champions" tek oyunculu oyun moduna kaydıracak.

Google, Workspace'i daha basit hale getirecek yeni yapay zeka özelliğini kullanıma sundu! Google, Workspace'i daha basit hale getirecek yeni yapay zeka özelliğini kullanıma sundu!

Riot Games'in bu kısıntısı, 2023 yılında sadece video oyun endüstrisine yönelik toplamda 9,000 kişinin işsiz kalmasının ardından geldi. 2024'ün yeni başlamasına rağmen Embracer Group ve Unity her biri yaklaşık 900 kişiyi işten çıkardı, Epic Games yaklaşık 830 kişiyi, EA ise 1,000'den fazla çalışanını işten çıkardı.

Editör: Enes Sapmaz