Ankara Başkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan ve 11 yıldır Amerika'da Silikon Vadisi'nde çalışan Tuğçe Evirgen, Twitter'ın bir zamanlar örnek bir şirket olduğunu ve çalışanlarına değer verdiğinden bahsetti.

"Üç haftada her şey değişti"

Sözcü'nün haberine göre, Tuğçe Evirgen, Twitter'da geçirdiği dönem ile ilgili “Twitter 5,5 yıldır görev yaptığım Silikon Vadisi’nde örnek bir şirketti. Çalışanlarına değer verirdi ve insanlar mutluydu. Bütün çalışanlar tek bir amaç için mücadele ederdi” ifadelerini kullandı.

TurkNet’ten internet fiyatlarına dev zam! İşte yeni paket fiyatları TurkNet’ten internet fiyatlarına dev zam! İşte yeni paket fiyatları

twitter-tayfunhopali2_16_9_1669524056

Data güvenliği ve kullanıcıların gizliliğinin sağlanması bölümünde yönetici olduğunu belirten ve Amerika'nın Sesi programına katılan Tuğçe Evirgen “7500 çalışanın yarısı çıkarıldı. Musk aldıktan sonra böyle bir şey öngörmüyorduk. Üç hafta içinde bütün şirket kültürü değişti. Çalışma düzeni, organizasyonlar tamamen değişti” dedi.

"Hep birlikte hareket ediyoruz"

İşten çıkarmaların olacağını bilmediklerini belirten Evirgen “İlk dalga ile birlikte ben de işten çıkarıldım. Çıkarılanlar tam zamanlı çalışanlar. İkinci etapta 2500 kişi Musk ile çalışmak istemediğini belirterek ayrıldılar bu yüksek bir rakam. Severek çalıştıkları şirketten ayrılma kararı aldılar.  Yasal süreci başlattık. Hep birlikte hareket ediyoruz. Ayrılanlar haklarını alabilmek için toplu bir süreç içine girdiler. Ben de o sürecin bir parçasıyım” dedi.