Alıcılar geçen ay bir ondalık nokta hatasının çevrimiçi fiyatının %99,98 oranında düştüğünü gördükten sonra Fifa 23'e ön sipariş vermek için kredi kartlarına koştular. Olay ardından oyun yayıncısı EA, yaptığı hatayı kabul ederek oyunculardan oyunun geri istenmeyeceğini belirtti.

Fifa 23 EA'in son 'Fifa' oyunu olacak

Ayrıca EA'in 'Fifa' adı altındaki son yapımı, EA Sports'un en çok satan futbol serisindeki son oyunu olacak.

EA'nın spor bölümü, bu yılın başlarında Fifa markalı oyunlar üretmeyi bırakacağını duyurmuştu. Yayıncı futbol video oyunları yapmaya devam edecek, ancak 2023'ten itibaren yeni bir başlık olan EA Sports FC altında olacak.

Mayıs ayındaki duyuru, EA ve Fifa arasındaki 29 yıllık ortaklığı sona erdiriyor ve yayıncının kararının arkasındaki nedenlerden biri olarak lisans maliyetleri öne sürüyor. Bunun yanı sıra, Fifa, kendi rakip oyunlarını çıkarmayı planladığını söyledi.

The Division'ın yeni oyunu askıya alındı! The Division'ın yeni oyunu askıya alındı!

fifa 23 (3) 1 lira

Fifa Ultimate Sürümleri, oyunun standart sürümlerinden genellikle daha pahalıdır, çünkü daha sınırlı sürüm takas edilebilir oyuncu öğeleri, ekstra Fifa puanları ve resmi lansmandan önce erişim gibi ekstra oyun içi avantajlar sunarlar.

Hindistan'da, Fifa'nın 2023 versiyonu 4.800 rupi (60 dolar), Standard Edition 3.499 rupi (44 dolar) olarak fiyatlandırıldı

5 rupiye (1 Türk Lirası) oyunu kaptılar

Sosyal medyadaki insanlar dünya çapındaki hayranları oyunun Epic Games India mağazasından sadece 5 rupi'ye satın alınabileceği konusunda teşvik etti. Hata çabucak çözüldü, ancak neredeyse bedava olan dijital kopyaları yakalayan alıcılar, satın almalarının iptal edilebileceğinden veya geri ödenebileceğinden korktu.

fifa 23 (1) 1 lira

Ancak EA Sports ve Epic Games, bu hafta alıcılara satışların geçerli olacağını söylemek için e-posta gönderdi.

EA Sports'un FIFA ekibi bu duruma "bizim hatamız" dedi ve olanları kabul etti.

Editör: Enes Sapmaz