Tarihin en başarılı dizilerinden biri olarak gösterilen Breaking Bad, bundan 8 yıl önce final yaptı. 2008 yılında ilk kez yayınlanan dizi yayınlandığı sene boyunca adeta fenomen oldu. Ancak dizi bazı insanları da kötü etkilemişe benziyor…

Tıpkı Breaking Bad’deki başrolümüz Walter White, yani daha bilinen adıyla Heisenberg’e özenen ve metafetamin üretmeye çalışan kimya öğretmenleri bile daha önce yakalanmıştı. Geçtiğimiz günlerde benzer bir haber daha yaşandı.

Meth laboratuvarlı karavan ele geçirildi

Breaking Bad dizisinde hatırlayacağınız gibi Walter White ve Jesse Pinkman, metafetamin üretmek için eski bir karavan alıyordu ve bu karavanın içerisini adeta bir laboratuvara dönüştürüyordu. Benzeri bir olay ABD’nin Arizona eyaletinde yaşandı.

Phoenix kentinde içerisinde metafetamin laboratuvarı bulunan bir karavan ele geçirildi. Phoenix Polis Departmanı’nın yaptığı açıklamaya göre, söz konusu karavan, sahibinin bir işyerine izinsiz giriş yapması sonrasında gelen ihbarla ele geçirildi.

FOX 10’un geçtiği habere göre, karavanın sahibi 38 yaşındaki Jan Vose, tıpkı dizideki gibi metafetamin üretimi için gerekli olan malzemeleri çalmaya çalışıyordu. İşte tam da bu sırada yakayı ele veren Vose, hem uyuşturucu hem de hırsızlık suçundan tutuklanarak hapse gönderildi.

Hakkında halihazırda tutuklama emri de bulunan Vose, sorgusu esnasında yaklaşık üç aydır Breaking Bad tarzı karavanında kaldığını itiraf etti. Öte yandan şüphelinin üzerinde uyuşturucu olması muhtemel bazı haplar da bulundu.

OKUYUN  Epic Games,148 TL değerindeki iki oyunu ücretsiz yaptı!