Çek Cumhuriyeti’nin Doğu Bohemya bölgesinde yer alan Dolni Morava’daki asma köprü tam 721 metre uzunluğunda. Turistik bölgede yakın zamanda hizmete sokulacak olan dünyanın en uzun yaya köprüsü yerden 95 metre yüksekte ve 1,2 metre genişliğe sahip.

Yükseklik korkusu olmayan insanları bile korkutacak uzunlukta olan Doğu Bohemya’daki Dolni Morava tatil bölgesinde açılan ‘Sky Bridge 721′ isimli köprü, dünyanın en uzun yaya köprüsü olma özelliğine sahip.

Bir vadinin üzerine inşa edilen 721 metre uzunluktaki Sky Bridge 721, muhtemelen birçok adrenalin meraklısı için ziyaret noktalarından biri olacaktır.

2 yılda inşası tamamlanan köprüde 6 ana destek ipi ve 60 rüzgâr ipi yer alıyor. Yalnızca 1.2 metre genişliğindeki bu köprüde yürümek muhtemelen herkes için kolay olmayacak.

Köprünün bulunduğu bölge de aynı zamanda tatilciler için daha kapsamlı bir deneyim sunuyor. Yürüyüş patikaları, dağ bisikleti yolları, yüksek hızlı tren ve macera parkları gibi yerleşimlere de yer veren bölge, 1938 yılına kadar dayanan tarihiyle de ziyaretçilerini zaman yolculuğuna çıkaracak yapılara ev sahipliği yapıyor.

OKUYUN  Google'ın hatası bir adamı 'seri katil' yaptı