Canon, yaptığı açıklamada daha çok profesyonelleri hedefleyen değiştirilebilir lensli aynasız fotoğraf makinesi EOS R3’ü piyasaya sürmeyi planladıklarını açıkladı. Cihaz, 35 mm arkadan aydınlatmalı CMOS sensöre sahip olacak. Yüksek performanslı DIGIC X işlemci de bu matristeki verileri işlemekten görevli olacak.

EOS R3 kameranın hem fotoğraf hem de video kaydı için profesyonel kalite sağlayacak şekilde tasarlandığını bildirildi.

Kameranın, otomatik odaklama sistemi Dual Pixel CMOS AF ile gelmesi bekleniyor. Aşağıdaki fotoğraf ise RF24-70mm F2.8 L IS USM lensinden bir görüntüyü bizlerle buluşturuyor.

Çıkış tarihi ve fiyatı henüz belli değil

Canon, DIGIC X görüntülü işlemcisiyle birleştirildiğinde, R3’ün, Sony’nin A1’iyle uyumlu olarak otomatik odaklama ve otomatik pozlama etkinleştirilmiş elektronik deklanşör modunda 30 fps çekim hızları sağlamasına yardımcı olacağını belirtiyor. Canon ayrıca R3’ün bunu minumum bozulmayla yapabileceğini de belirtti.

Bu özellik oldukça önemli çünkü  spor ve aksiyon fotoğrafçıları, Rolling Shutter etkisinin neden olduğu bozulma nedeniyle hızlı hareket eden nesneler için genellikle elektronik deklanşör modundan kaçınıyorlardı. Genel olarak, bu kamera kullanıcılarına yüksek hız, hassasiyet ve güvenilirlik sağlayacak ancak bu güzel makinenin lansman tarihi ve fiyatı şimdilik belirsizliği koruyor.

Siz Canon’un bu yeni nesil makinesiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Van Gölü fotoğrafı NASA yarışmasında birinci oldu!