Daha önce Xbox ve Windows mağazalarının arka kapılarını kullanarak birçok tarihi ortaya çıkarmış olan Twitter kullanıcısı Aggiornamenti Lumia, Diablo 4'ün de çıkış tarihine ulaştı.

Buna göre Diablo 4 çıkış tarihi 5 Haziran 2023 olarak ortaya çıktı. Hatta oyunun oynanışa açılacağı saatin de 23:00 olacağını belirtti. Lumia bazı zaman dilimlerinde bunun 6 Haziran'da piyasaya çıkacağı anlamına geleceğini de ekledi.

Xbox'ta 80 GB boyutunda olacağı iddia edilen oyun, Standard, Digital Deluxe ve Ultimate Edition olarak çıkacak.

Bu yılın başlarında Window's Central tarafından oyunun Nisan ayında çıkacağı belirtilmişti. Bu rapor, Diablo ekibinin üyeleri tarafından yalanlandı, ancak kesin bir tarih açıklanmadı.

diablo-4-will-feature-fully-customisable-characters-and-armo_ajp9

Stardew Valley yeni güncelleme ile büyük yenilikler getiriyor! Stardew Valley yeni güncelleme ile büyük yenilikler getiriyor!

Perşembe günkü The Game Awards'da yeni bir fragman ve çıkış tarihi duyurusu bekleniyor. Diablo 4'ün özel kapalı bir beta sürümü devam ediyor. Fakat bu görüntüler geçtiğimiz haftalarda internete sızmıştı.

Oyun hakkında daha fazla bilgi yayınlandıkça, oyunun direktörü ve yardımcı oyun direktörü sürekli olarak oyuncuların karakterlerinin yeteneklerini yükseltmek için gerçek para harcayamayacaklarını vurguladı. Diablo Immortal'ın Pay-2-Win olması nedeniyle Blizzard'a büyük tepkiler gelmişti.

Oyuncular her sezon yeni bir karakterle başlayacak ve böylece Diablo serisi bir canlı hizmet modeline geçiş yapacak.  Hala bir tür mikro dönüşüm olacağı ancak bunların Diablo Immportal'daki gibi oyunun ilerlemesine etki etmeyeceği belirtiliyor.

Editör: Burak Karahan