Yaklaşık yedi milyon takipçisi olan Katie Sigmond'un 26 Ekim'de bir golf topuna vurmaya çalışırken sopasını kanyona fırlatması sonucunda para cezasına çarptırıldığını bildirdi.

Genç TikToker, Büyük Kanyon Ulusal Parkı'nın bir açıklama yapmasına neden olan bir Snapchat hikayesinde sakarca davranışlarını bir video çekti.

Büyük Kanyon Ulusal Park yetkilileri, TikToker'ı yerin dibine sokacak açıklamalarda bulundu

Ulusal parkın açıklamaları ise genç TikToker'ı alaylar nitelikte oldu: "'Grand Canyon'a golf topları atmayın' dememize gerçekten gerek var mı?"

 "Kanyonun kenarına nesneler atmak sadece yasa dışı değil, aynı zamanda yürüyüşçüleri ve aşağıda olabilecek vahşi yaşamı da tehlikeye atabilir."

resize (1)-1

Daha sonra kolluk kuvvetleri tarafından temasa geçilmeye çalışan sosyal medya fenomeninin kimlik tespiti için halktan yardım alındı.

Sosyal medya ve Reddit üzerinden Katie'ye kin kustular

Sigmond'un takipçilerini etkilemek için çektiği video viral oldu ve birçok kişi 20 yaşındaki TikToker'ı pervasız davranışı nedeniyle kınadı.

Reddit'te çok sinirlenen bir kişi TikToker Katie Sigmound'u hedef alarak şunları yazdı: “Bu iyi oldu. Bu kişiler milli park sisteminden de men edilmelidir.”

Bir diğer kullanıcı ise, “Kocam ve ben bunu her zaman söylüyoruz! Milli parklarda herkesin bulunma hakkı var, ama genelde birisi aptalsa 10 yıl men cezası alırlar”

Üçüncü kullanıcı Katie çok sinirlenerek bu yorumları yaptı: “Kahrolası bencil, korkunç bir karakter enerjisine sahip. Bu onların dünyası ve biz onların içinde yaşıyoruz..."

tiktoker büyük kanyon-1

Büyük Kanyon Ulusal Parkı Halkla İlişkiler Ofisi sözcüsü Joelle Baird, insanlar video çeken kişiyi teşhis etmeye başladıktan sonra, park bekçilerine videodaki kişinin gerçekten de kendisi olduğunu itiraf ettiğini söyledi.

Mac kullanıcılarına müjde! WhatsApp'ın bu yeni özelliğini çok seveceksiniz! Mac kullanıcılarına müjde! WhatsApp'ın bu yeni özelliğini çok seveceksiniz!

Baird, Sigmond'un çöp atmak, Büyük Kanyon'a eşya atmak ve düzensiz davranışlarla tehlikeli koşullar yaratmakla suçlandığını açıkladı. Ve sonuç olarak, ABD Arizona Bölgesi Savcılığı genç kadına para cezasına çarptırdı.

Baird, para cezasının ne kadar olduğunu tam olarak belli olmasa da, buna benzer yaşanan olayların 280 USD para cezasıyla sonuçlandığını söyledi.