Tesla, araç satışında rekor kırdı! Tahminlerini %38 aştı... Tesla, araç satışında rekor kırdı! Tahminlerini %38 aştı...

McLaren ve Daniel Ricciardo yollarını ayırma konusunda anlaşmaya vardı. Avustralyalı pilot Ricciardo'nun sözleşmesi normal şartlarda 2023 yılı sonunda eriyordu.

Konuyla ilgili konuşan Daniel Ricciardo şunları söyledi:

"Son iki sezondur McLaren Racing ailesinin bir parçası olmak bir ayrıcalıktı ancak Zak ve Andreas ile aylarca süren görüşmelerin ardından takımla olan sözleşmemi feshetmeye ve bunun sonunda karşılıklı olarak yolları ayırmaya karar verdik. Gelecekteki planlarımı zamanı gelince açıklayacağım."

McLaren'in CEO'su Zak Brown ise "Daniel, McLaren'a büyük bir katkı oldu ve onunla çalışmak bir zevkti. Son iki sezonda hem pistte hem de üsde gösterdiği tüm çabalar için ona teşekkür etmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

33 yaşındaki tecrübeli pilot Daniel Ricciardo'nun yeni sezonda Alpine koltuğuna oturacağı yönünde dedikodular var. Ayrıca diğer bir söylenti de, Ricciardo'nun tercihinin Gunther Steiner'ın yönettiği Haas takımı olabileceği belirtiliyor. Öte yandan alınan bu sözleşme fesih kararının yürürlüğe girebilmesi için F1 Sözleşmeleri Tanıma Kurul'ndan onay alması gerekiyor.

skysports-daniel-ricciardo_5874740

Ricciardo yerine Piastri

Avustralyalı ayrılığının ardından McLaren'in takıma kimi getireceği merak konusu oldu. ESPN'e göre, bu isim Formula 2'nin şampiyon sürücüsü Oscar Piastri olacak. 

Piastri'nin adı Alpine takımıyla da anılıyordu. Geçtiğimiz günlerde Alpine, 21 yaşındaki sürücünün gelecek yıl Alonso'nun yerini alacağını açıklamıştı, ancak daha sonra Piastri, Fransız takımıyla yarışmayacağını açıklamıştı.

Editör: Burak Karahan