Bursalı bir börek ustası olan Hasan Acar, uzaya gitmek istediğini söyledi ve Elon Musk'a seslenerek uzayda şube açabileceklerini belirtti.Bursa'da yaşayan börek ustası Hasan Acar, uzaya git...

Bursalı bir börek ustası olan Hasan Acar, uzaya gitmek istediğini söyledi ve Elon Musk'a seslenerek uzayda şube açabileceklerini belirtti.

Bursa'da yaşayan börek ustası Hasan Acar, uzaya gitmek istediğini ve uzay gemisinde börek açmak istediğini söyledi. Elon Musk isterse uzayda bir şube de açabileceğini belirten Acar,"Uzayda bir şubem olsun isterim" dedi. Acar'ın uzay ve börek ile ilgili sözleri şöyle: “Daha önce dünyada ilk defa Bursa'dan börek gönderen biri olarak, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızın uzaya insan göndereceğiz açıklaması üzerine biz de buna talip olduk. Dünyada daha önce 6'sı Amerikalı, biri İranlı olmak üzere 7 kişi uzaya gitmek için talip olmuştu. Ben de 8'inci kişi neden bir Türk olmasın diye düşündüm. Tabi bunu söylerken bir bilim adamı olarak değil oraya seyahat eden biri olarak istiyorum bunu. Yani uzaydaki hayatı çok merak ediyorum. Gidersem şayet, orada varsa insanlara börek açmak istiyorum. Uzay gemisinde börek açmak istiyorum. Ayrıca Elon Musk, 2025 yılında bin kişiyle uzaya seyahat edeceğini söyledi. Eğer öyle olacaksa ben de şube açarım neden olmasın. Uzayda bir şubem olsun isterim tabi ki. Tabi Elon Musk'la görüşmek lazım ya da o bizimle görüşsün. Şube istiyorsa verebiliriz ya da biz de açabiliriz neden olmasın.”