Amazon Prime fiyatları Avrupa genelinde yüzde 43 zamlanıyor! Peki Türkiye zamdan etkilenecek mi? Amazon Prime fiyatları Avrupa genelinde yüzde 43 zamlanıyor! Peki Türkiye zamdan etkilenecek mi?
Blizzard, World of Warcraft (WoW)'ın gelişim sürecini hızlandırmak için Spellbreak'in yapımcı stüdyosu olan Proletariat satın aldı. Ayrıca yeni ekip, bu yıl içinde çıkacak olan WoW'un Dragonflight genişletme paketi üzerinde çalışacak. Bu yıl Diablo Immortal, Overwatch 2 ve mobil oyun Warcraft Arclight Rumble ile Blizzard için şirketinin cebini para dolduran yorucu bir yıl oldu. Bunların yanı sıra stüdyonun, World of Warcraft oyunun genişletme paketi olan Dragonflight'ı 2022'nin sonuna kadar çıkarması bekleniyor. WoW genişletmelerinin zamanında çıkmasına yardımcı olmak ve kalite açısından çıtayı tutturmaya emin olmak için Blizzard, yeni bir yardımcı stüdyo satın alarak, Proletariat stüdyosunun geliştirici ekibini saflarını katacak yeni bir adım attı.

Blizzard, World of Warcraft ek paketi üzerine yoğunlaşacak

İlk paylaşılan haberlere göre Proletarya, battle royale oyunu olan Spellbreak'i gelecek yılın başında sunucuları kapatacağını açıklamasından bir gün sonra Blizzard bünyesine katıldı. Oynaması ücretsiz oyun, silah yerine sihirli güçler kullanan oyuncularla battle royale türüne ilgi çekici bir yaklaşım getiriyordu. Ancak oyun tam anlamıyla kullanıcılara ulaşamayarak geçen mayıs ayında Steam üzerinde ortalama 166 oyuncu sayısına sahiplik etti.  Stüdyonun geçtiğimiz aydan beri Blizzard ile çalışıyor olduğu belirtildi. Bununla birlikte Proletarya'dan 100'den fazla geliştirici artık World of Warcraft'a odaklanacak. Ayrıca Boston merkezli stüdyonun ekibini genişletmeyi planladığını açıkladı. WoW genel müdürü John Hight, ekibinin içerik güncellemelerini oyunculara daha hızlı ulaştırmak için işe alırken yaşadığı zorluklardan bahsetti. Blizzard Entertainment başkanı Mike Ybarra, "Ekiplerimize değer vermenin büyük bir kısmı, topluluklarımızın seveceği deneyimler üretmek için kaynaklara sahip olduğumuzdan emin olurken, ekiplerimize projelerinde daha da yaratıcı fırsatları keşfetmeleri için alan sağlıyor" dedi. Ayrıca Ybarra, "Proletarya, Blizzard'ın yüksek kaliteli içeriklerini oyuncularımıza daha sık getirme misyonunu desteklemek için mükemmel bir seçim." dedi. Bunun yanı sıra Activision Blizzard, Microsoft tarafından 68.7 milyar dolara satın alınma süreci içinde yer alıyor. Şirkette devam eden emek ve işyeri kültürü sorunları göz önüne alındığında, Blizzard'ın Proletarya adlı bu stüdyoyu satın alması biraz ironi niteliğinde oldu. Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.