Skoda gerçekleştirdiği etkinlik ile yeni logosunu ve 2026 yılına kadar tanıtılması beklenen 3 elektrikli otomobilin en büyüğü olan Skoda Vision 7S'i tanıttı.

Elektrikli otomobillere geçiş için planlarını sürdüre otomobil firmaları, hem tasarım dillerini değiştiriyor hem de logolarını değiştirerek adeta re-branding sürecine giriyor. Son olarak  1895 yılında kurulan ve 1991 yılında Volkswagen Grubu tarafından satın alınan Skoda da bu akıma katıldı ve logosunda değişikliğe gitti. Skoda'nın yeni logosunu ilk kez elektrikli otomobil konsepti olan VISION 7S'in tanıtımında görmüş olduk.

İşte Skoda'nın yeni logosu

collage-10

30 yıl boyunca logosunda çok fazla değişiklik yapmayan Skoda, elektrikli araçlara geçiş sürecinde radikal bir değişilik yaptı. Son logo değişikliğiyle birlikte şirket Skoda adını yazı şeklinde logo olarak kullanacak. Yeni logoda yer alan S harfinde ve A harfinde bir tasarım yapılarak dinamik bir logo elde edilmeye çalışılmış.

Android araçlar içinde toplantı yapabileceksiniz! Microsoft Teams otomobillere geliyor... Android araçlar içinde toplantı yapabileceksiniz! Microsoft Teams otomobillere geliyor...

Skoda Vision 7S

Skoda'nın tanıttığı yeni elektrikli konsept otomobil Vision 7S, şirketin yeni tasarım dilini bizlere gösteriyor.  2026 yılına kadar tanıtılması beklenen 3 tane elektrikli otomobilin en büyüğü olan Vision 7S, 7 kişilik oturma düzeniyle geliyor. Araç şık ve sportif tasarımıyla oldukça dikkat çekiyor. 

skoda-vision-7s

İç mekanda ise 14,6 inçlik dev bir yeni nesil bilgi eğlence sistemine sahip olan araç, Enyaq IV ve Volkswagen ID.4 gibi bu araç ta grubun MEB platformu üzerinde inşa edildi. 89 kWh'lik bir bataryaya sahip olan Skoda Vision 7S, 600 km'den fazla menzil sunacak.

skoda-vision-7s (2)

Skoda CEO'su Klaus Zellmer yaptığı açıklamalarda, şirketin 5 yıl içerisinde elektrikli otomobillere 5.6 milyar dolar ve dijitalleşmeye 700 milyon dolar yatırım yapacağını belirtti. 2026 yılına kadar piyasaya sürülecek araçlardan birinin kompakt crossover diğerinin ise küçük bir otomobil olacağı da açıklandı.

skoda-vision-7s (3)

Editör: Burak Karahan