İlk olarak Şubat ayında Netflix, BioShock serisine dayanan bir aksiyon filmi için 2K ve Take-Two Interactive ile ortaklaşa çalıştığını duyurmuştu. Sadece anlaşma bilgileri paylaşılan proje, artık bir yazar ve yönetmene sahip oldu. İleriye doğru önemli bir adım atan yapım, Michael Green (Logan, Blade Runner 2049 ve American Gods) senaryo görevlerini üstlenirken, Francis Lawrence Netflix'te yayınlanacak yapımın yönetmen koltuğuna oturacak.

bioshock filmi (3)

BioShock filminden ilk açıklamalar geldi

Francis Lawrence, I Am Legend (Ben Efsaneyim) ile birlikte beş Açlık Oyunları filminin dördünü ve Apple TV+ dizisi See'nin bazı bölümlerini üstlendi. Şu anda The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes projesini yöneten Lawrence, iki yeni yapımı üstlenmesi akıllarda bazı soru işaretleri bıraktı. Açlık Oyunları'nın bu yeni projesi yüzünden seyircilerin BioShock filmi için yakın zamanda bir fragmanla karşılaşması pek mümkün değil.

bioshock filmi (1)-1

BioShock filmi ilk oyunun bir aksiyon ve gizem uyarlaması olacak gibi görünüyor. Netflix'in Tudum sitesi, orijinal BioShock'un birkaç temel bilgilerini açıkladı.

Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock

bioshock filmi (2)

BioShock'un konusu nedir?

1960'larda geçen oyun, ana karakter olan Jack'in uçağının okyanusta kaza yapması üzerine Rapture adlı yer altı şehrini keşfetmesini konu alıyor. Andrew Ryan adlı iş adamınca yapılan dev şehir bir ütopya olarak planlanmıştır. ADEM adlı süper insan güçleri veren bir plazmidin keşfi ütopik şehrin sonunu getirmeye başlar. Jack ise bu şehirden bir kaçış arar. Hikaye Ayn Rand'ın objektivizm düşüncesi üzerine kurulu olarak aksiyon ve dram olarak işler. Ayrıca oyun, George Orwell gibi yazarlardan bazı etkiler de barındırır. System Shock adlı oyunun fikren devamı olan yapım, aynı ekip üyelerinin iki oyun üzerinde de çalışması üzerine ortaya çıkmıştır.

Editör: Enes Sapmaz