Eğer sürüngenler sizler için yeterince korkutucu gelmiyorsa, bu görüntüler sonrasında yılan korkunuzu bir kez daha gözden geçirmenizi öneriyoruz. Avustralya'da , bir yılanın çatı üzerinden havaya birkaç metre sıçrayıp yere atlamasının görüntüleri o kadar viral hale geldi ki, video sonrasında yetkililer açıklama yapmak zorunda kaldı. Hatta durumu biraz daha dramatikleştiren Avustralya halkı, sosyal medya üzerinden evden çıkmayacaklarına dair paylaşımlar yaptı.

Video sadece beş saniye uzunluğunda olmasına rağmen görenleri şok etmeye yeter nitelikte. Queensland'deki Lockyer Vadisi'nde bir yılan avcısı olan Liza Van Gelder de dahil olmak üzere bir alanında uzman kişi uçmasıyla viral olan bu yılanı tanımlayabildi.

Klipteki yılan, gövdesini bir yay gibi kullanarak ve çalılıklara doğru zıplamaya çalışmadan önce, çatının kenarında görülüyor. Sonrasında ise zıplaması çabası başarasız oluyor ve havada süzülerek yere düşüyor.

Yukarıda bahsi geçen videoyu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz. 

Yılan avcısı, yılanların yumurtalarından çıktığını belirterek herkesi uyardı

Lockyer Valley'den yılan avcısı Van Gelder, "Yılan gölge aramaya veya saklanmak için kaçmaya çalışmış olabilir" diyerek videoyu izleyecilere açıklamaya çalıştı.

Van Gelder, "Açıkta durmaktan pek hoşlanmıyorlar. Kuşlar bazen onlara saldırmaya çalışıyor, bu yüzden bir kuştan kaçmaya çalışıyor olabilir" dedi.

Peki bu yılan ilk etapta nasıl çatıya çıktı? Bu soruyu da yanıtlayan yılan avcısı, "Yılanlar gerçek anlamda tırmanabiliyor." dedi ve videodaki yılanın 'sıradan bir ağaç yılanına benzediğini' ancak görüntülerin çok net olmadığı için kesin olarak emin olamadığını söylüyor.

Belirtmek lazım ki yaygın ağaç yılan türleri zehirli değildir, ancak kahverengi ağaç yılanları hafif derecede zehirli olabilir. Yaygın ağaç yılanı genellikle gündüzleri aktif olarak görülür ve Avustralya'nın birçok bölgesine özgüdür.

yılan (2)

Bunun yanı sıra bölgedeki yılan avcıları, son zamanlarda inanılmaz derecede meşguller.

"Yaz boyunca epeyce çağrı alıyoruz. Bazı yılan avcıları o kadar meşgul ki, toplumu güvende tutmak için aramaları aramızda yönlendirmek zorunda kalıyoruz. Zaten bir görevde olduğumuz için başka bir çağrıya katılamamamız durumunda başka birini yönlendiriyoruz" diye ekledi Van Gelder.

Avustralya'da cumartesi sabahı yaşlı bir adam ne yazık ki yılan sokmasından öldü, Van Gelder bu duruma hüzüntü duyduğunu ifade etti ve Facebook gönderisini şu sözlerle bitirdi: "Bu nedenle sizden bir yılan avcısı aramanızı ve uzak durmanızı ve ne olacağı konusunda çok dikkatli olmanızı istiyoruz."

"Artık yavrular yumurtalardan çıkmaya başladı. Lütfen dikkat edin."

7 Nisan BİM aktüel teknoloji ürünleri: Haftaya BİM marketlere Huawei Watch GT 2 geliyor! 7 Nisan BİM aktüel teknoloji ürünleri: Haftaya BİM marketlere Huawei Watch GT 2 geliyor!
Editör: Enes Sapmaz